Domov Šport Boženík vyriešil svoju budúcnosť, upísal sa Feyenoordu

Boženík vyriešil svoju budúcnosť, upísal sa Feyenoordu

0
0

Prestupová sága okolo stále len 20-ročného slovenského reprezentanta Róberta Boženíka skončila. Talentovaný futbalový útočník sa na 4 roky upísal holandskému Feyenoordu Rotterdam.

Po tom, čo sa na konci roka až príliš skloňovali nezhody medzi vedením  MŠK Žilina a futbalistom Róbertom Boženíkom ohľadom možnej budúcnosti samotného hráča, počas vianočných sviatkov mediálny záujem ustal a mladučkému hráčovi sa tak naskytla možnosť v pokoji vyriešiť otázku svojho prestupu.

Ten bol napokon spečatený tento pondelok, kedy Boženík podpísal štvorročný kontrakt s 15-násobným šampiónom najvyššej holandskej ligy Feyenoordom Rotterdam.

Ako informuje oficiálna stránka klubu, rokovania medzi obomi stranami sa uzavreli už v piatok a po tom, čo cez víkend prešiel Boženík lekárskymi prehliadkami, nič nebránilo tomu, aby slovenský reprezentant uzavrel svojím podpisom zmluvu s aktuálne tretím tímom holandskej ligy do konca januára 2024.

„Na jednej strane som rád, že sa môžem v kariére posunúť ďalej. Na tej druhej som smutný, pretože opúšťam klub, ktorý ma vychoval, ktorý mi dal šancu hrať veľký futbal a som nesmierne šťastný, že som mohol byť súčasťou tradičného klubu, ako je MŠK.

Ďakujem hlavne pánovi majiteľovi Antošíkovi za všetko, čo som mohol v MŠK zažiť a čo pre mňa za tie roky spravil,“ povedal na margo prestupu Róbert Boženík, ktorý si spravil meno najmä vydarenými minuloročnými zápasmi v slovenskej reprezentácii, keď sa strelecky presadil v prípravnom zápase s Paraguajom i kvalifikačných proti Maďarsku, Chorvátsku a Azerbajdžanu.

sam, foto: internet

  • Sen o postupe do Kataru sa vzďaľuje

    Slovenskí futbaloví reprezentanti absolvovali na prelome týždňov náročný program, keď ich …
  • Škrtel sa upísal Spartaku Trnava

    Slovenský futbalový obranca Martin Škrtel spečatil v nedeľu príchod do Spartaka Trnava slá…
  • Messi generuje milióny

    Lionel Messi je jedným z najlepších futbalistov histórie tohoto celosvetovo najobľúbenejši…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…