Domov Zahraničie Brexit ako nekonečný príbeh s neistým koncom: Odpoveď občanov je jednoznačná

Brexit ako nekonečný príbeh s neistým koncom: Odpoveď občanov je jednoznačná

0
0

Počas minulého týždňa sa vo Veľkej Británii konali komunálne voľby v Anglicku a v Severnom Írsku. Súčasné dve najsilnejšie parlamentné strany tu utrpeli výraznú porážku a stratili stovky svojich zástupcov v komunálnej politike.

Uplynulý týždeň sa konali vo Veľkej Británii v rámci Anglicka a Severného Írska komunálne voľby, výsledky ktorých naznačili, že konzervatívci britskej premiéry Theresy Mayovej a tiež aj opozičná Labouristická strana stratili podporu verejnosti, a to najmä z dôvodu nedosiahnutia dohody o brexite a tiež jej nekončeného naťahovania.

Kto v týchto voľbách získal?

Vo voľbách najviac stratila súčasná vláda Konzervatívna strana pod vedením Theresy Mayovej, dokopy prišli o viac ako 1300 mandátov v jednotlivých obvodoch.

V minulosti by ich získala najmä opozičná Labouristická strana, no ani tá nedokázala presvedčiť a teda z najväčšieho zisku sa tešila najmä proeurópska centristická strana Liberálnych demokratov. Ďalšie strany, ktoré si zlepšili svoju pozíciu boli nezávislí kandidáti a tiež Zelení.

Uvedomenie si zodpovednosti

Výsledky týchto lokálnych volieb naznačili že Konzervatívna strana ako aj Labouristická strana stratili podporu verejnosti, najmä v dôsledku brexitu, kde väčšina ľudí im dáva za vinu súčasný neistý stav práve neschopnosťou oboch strán nájsť kompromisnú dohodu.

Aj následné vyjadrenia oboch lídrov naznačujú, že si túto porážku uvedomujú. Počas víkendu aj Theresa Mayová vyzvala lídra labouristov Jeremyho Corbyna, aby našli spoločný kompromis a dohodu, ktorá umožní vystúpenie Veľkej Británie z Európskej únie.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…