Domov Šport Budú „Raptori“ prvými Kanaďanmi s veľkou trofejou po 26 rokoch?

Budú „Raptori“ prvými Kanaďanmi s veľkou trofejou po 26 rokoch?

0
0

Za veľkou mlákou sa už naplno rozbehli finálové série najväčších športových líg. Zatiaľ, čo v NHL si to o trofej – Stanley Cup – rozdajú americké tímy Boston a St. Luis, NBA tento rok opäť píše históriu. A nemusí sa prepisovať len tá basketbalová…

Prvým veľkým míľnikom v obsadení tohtoročného finále NBA je, že v ňom chýba stálica finálových zápolení. Bez ohľadu na to, aké tímy sa vo finálovej sérii predstavili, za posledných osem rokov v ňom nechýbalo jedno meno.

LeBron James doviedol štyrikrát do finále Miami Heat a rovnako aj Cleveland Cavaliers. Posledné štyri sezóny dokonca Cleveland a Golden State Warriors nepustili do finále žiadny iný tím.

Pred aktuálnou sezónou však James zmenil dres a karty sa premiešali. Teda najmä vo Východnej konferencii, pretože tú Západnú opäť ovládli Warriors.

Ich tohtoročným súperom však už nie je Cleveland a ani Jamesove nové pôsobisko LA Lakers, avšak vôbec po prvýkrát v histórii, Toronto Raptors. A je to vôbec po prvýkrát v histórii súťaže, keď sa do finále dostal kanadský tím.

Ten môže pod vedením svojho najlepšieho hráča Kawhi Leonarda prepísať ziskom titulu nielen basketbalovú históriu na americkom kontinente, ale aj tú športovú.

Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, v skutočnosti sa od roku 1993 žiadny kanadský tím netešil z víťazstva v žiadnej z amerických líg takzvaných „major“ športov – teda v basketbale (NBA), hokeji (NHL), bejzbale (MLB) či americkom futbale (NFL).

A Toronto vykročilo za prepisovaním histórie skvele, keď v prvom zápase finálovej série vyhralo nad Golden State Warriors 118:109. Po druhom zápase bol však stav série vyrovnaný.

red, SITA, foto: SITA

  • NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

    Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…
  • NBA chcú dohrať

    Minulý týždeň sa objavili informácie o tom, že viacerí vplyvní ľudia v NBA by uvítali nepo…
  • Finále LM a EL v auguste?

    Európska futbalová únia (UEFA) pracuje s konceptom ukončenia medzinárodných klubových súťa…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…