Domov Slovensko Bugár bilancuje: Koalícia nám uškodila

Bugár bilancuje: Koalícia nám uškodila

0
0

Nie je žiadnym tajomstvom, že koaličnej strane Most-Híd mnohí vyčítajú účasť v súčasnej vládnej koalícii ale i to, že v kľúčových okamihoch podržal svojich koaličných partnerov. Dnes si aj predseda strany Béla Bugár uvedomuje, že voliči by to mohli Mostu spočítať.

Už pri formovaní vlády po voľbách v roku 2016 bolo Bugárovi vyčítané, že vstúpil do koalície so Smerom a tiež s národniarmi.

V tom čase však na seba väčšiu pozornosť strhla strana Sieť Radoslava Procházku, ktorý poslal pred voľbami Smeru jasné nie, ktoré už po voľbách neplatilo.

Dankovi a Ficovi drží chrbát

Bugár a jeho Most-Híd mali viackrát za posledný rok možnosť povaliť vládu a vynútiť si predčasné voľby. V kľúčových okamihoch však vždy podržal koalíciu.

Určite si všetci pamätajú, ako sa po vražde Jána Kuciaka, a najmä po jeho odhaleniach zhodla Republiková rada Mostu, že ide rokovať s partnermi o predčasných voľbách.

Akoby nik nepočul kľúčový dovetok, že v prípade „ďalšieho vývoja“ dáva mandát predsedníctvu prijať akékoľvek rozhodnutie. Z predčasných volieb, ako už dnes vieme, napokon nič nebolo, a z Bélu Bugára – hrdinu sa razom stal Béla Bugár – klamár.

Most nereagoval ani na ďalšie kauzy koaličných partnerov, a dokonca ani vtedy, keď národniari do zákona o štátnych symboloch vsunuli zákaz hrania cudzej štátnej hymny na našom území, ale ani pri tragikomickej voľbe ústavných sudcov v parlamente.

Presadili sme to, čo ani za Radičovej nie

Meno Mostu-Híd v koalícii značne utrpelo. A už to priznáva aj predseda strany Bugár, ktorý sa v rozhovore pre agentúru SITA vyjadril, že to, že je Most súčasťou súčasnej koalície, mu uškodilo.

Veď už niekoľko prieskumov verejnej mienky po sebe zatvára strane dvere do parlamentu, keďže už nemá potrebnú 5-percentnú podporu.

V prieskumoch verejnej mienky sa počíta aj s istou odchýlkou, a tak možno povedať, že Bugárovci dlhodobo oscilujú medzi 4,5 až 5,5 percentami, teda na hranici zvoliteľnosti.

Béla Bugár však pripomína, že táto koalícia im aj niečo dala. „Na druhej strane sa nám v tejto koalícií podarilo presadiť to, čo za vlády Ivety Radičovej alebo Mikuláša Dzurindu nie.

Za Radičovej vlády sme sa museli hádať s SaS, aby nezrušili 40 percent, ktoré je možné si odpísať z daňového základu. V tejto vláde sme to zvýšili na 60 percent. Mohol by som pokračovať,“ zhodnotil predseda Mostu-Híd.

ano, foto: SITA

  • V koalícii to poriadne vrie

    Tak ako krkolomne vznikala koaličná dohoda, tak ani ďalšie fungovanie koaličného štvorlíst…
  • Most povedie Sólymos

    Novým predsedom strany Most-Híd je bývalý minister životného prostredia László Sólymos. Vo…
  • Blahu vyškrtli

    Zahraničnopolitický výbor parlamentu rozhodol o vyškrtnutí poslanca za Smer-SD Ľuboša Blah…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…