Domov Slovensko Bugár na prenájme pozemkov zarobí desaťtisíce eur

Bugár na prenájme pozemkov zarobí desaťtisíce eur

0
0

Predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár uzavrel s Národnou diaľničnou spoločnosťou veľmi lukratívnu nájomnú zmluvu. Na prenájme pozemkov zarobí viac ako 76-tisíc eur. Okrem sumy je však zaujímavá i samotná nájomná zmluva, ktorá bola uzatvorená ešte v roku 2014 na meno alebo skôr iniciály „B B“.

Bugár už v minulosti zarobil na predaji a prenájme pozemkov Národnej diaľničnej spoločnosti pri výstavbe obchvatu D4/R7 v Kvetoslavove, kde predal časť pozemkov za približne pol milióna eur.

Zvyšok pozemkov, ktoré neboli využité, si ponechal. Aj tieto pozemky však NDS bude v blízkej dobe potrebovať pri ďalšej výstavbe.

Pozemky patriace Bélovi Bugárovi si od neho diaľničiari prenajmú na minimálne jeden rok. Za tento prenájom by mal zinkasovať viac ako 76 tisíc eur.

Pochybná nájomná zmluva

Nájomná zmluva, ktorú mal Béla Bugár ešte v roku 2014 uzavrieť, dostala v tomto roku nový dodatok a bola zverejnená. Verejnosti táto zmluva totiž doteraz nebola známa.

Aktuálne je zrejmé, že zmluva, ktorú NDS uzavrela v roku 2014 a teraz zverejnila, má namiesto mena Béla Bugár uvedené iba iniciály prenajímateľa „B B“.

Ide tak o anonymizáciu údajov, ktorú nemožno pri povinne zverejňovaných zmluvách uplatniť. Transparency International Slovakia a jej riaditeľ Gabriel Šípoš informoval, že pri zverejňovaní takýchto zmlúv by mala mať verejnosť právo na prístup k informáciám.

O to viac si to žiada tento prípad, kedy ide o obchod so štátom. Dodatok, ktorý bol do zmluvy pridaný tento rok, už obsahuje meno v plnom rozsahu.

NDS nereaguje

Národná diaľničná spoločnosť sa k dodatku zmluvy nevyjadrila a odvolala sa na infozákon a informácie poskytne v stanovenej lehote.

Takisto sa nevyjadrila ani k tomu, ako sa k sume 76 504,50 € za prenájom diaľničiari dopracovali a prečo pri uzatváraní zmluvy neuviedli celé meno prenajímateľa Bélu Bugára, ale nahradili ho iba iniciálami.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…