Domov Slovensko Bugárovci novelu zákona nepodporia. Danko to chápe

Bugárovci novelu zákona nepodporia. Danko to chápe

0
0

Nedávno schválený zákon o štátnych symboloch rozhádal koaličných partnerov z SNS a Mosta-Híd.

Po tom, čo prezident zákon aj so spornou novelou o spievaní cudzej štátnej hymny na našom území vrátil do parlamentu, sa Most-Híd od tohto zákona dištancuje. Na najbližšej schôdzi parlamentu zákon teda hlasy od Bugárovcov mať určite nebude.

Zákon sa vrátil do parlamentu

Keď sa Béla Bugár dozvedel, za aký zákon jeho klub v parlamente zahlasoval, neváhal a okamžite oslovil prezidenta, aby zákon vetoval. Prezident tak aj napokon urobil a upozornil poslancov, aby pozorne čítali, za čo hlasujú.

Do parlamentu však nevrátil iba spornú novelu, ale zákon ako celok, teda vrátane časti, ktorá prikazuje slovenským reprezentantom nosiť na dresoch počas veľkých športových podujatí štátny znak a nie inak upravené logo, čo bola hlavná požiadavka strany SNS.

Most chce zákon upraviť

Poslanci Mosta-Híd však aj tak o prijatí novely zákona o štátnych symboloch hlasovať nebudú. Informoval o tom podpredseda strany a minister životného prostredia László Sólymos.

„Poslanecký klub tento návrh nepodporí, prelomiť veto môže parlament aj bez hlasov Mosta- Híd,“ informoval podpredseda strany.

Minister spravodlivosti Gábor Gál uviedol, že Most-Híd má návrh na úpravu zákona. Gál informoval, že nový návrh by mal byť doručený na prerokovanie ešte pred začatím májovej schôdze NR SR.

Danko situáciu chápe

Predseda SNS Andrej Danko zdôraznil, že snahou SNS bolo zákonom o štátnych symboloch docieliť to, aby bol štátny znak na hokejových dresoch pre blížiace sa Majstrovstvá sveta v hokeji.

Cieľom ani náhodou nebolo obmedziť hymny iných štátov na území Slovenska. „Keďže prezident tento zákon vrátil, budeme ústretoví k legislatívnym návrhom Mosta-Híd, kde bude jasne upravené, že sa to týka hrania štátnych hymien počas štátnych sviatkov,“ vyslovil sa predseda národniarov.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…