Domov Šport Capitals ukončili sezónu, no hokej musí žiť ďalej

Capitals ukončili sezónu, no hokej musí žiť ďalej

0
0

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals prerušil svoje tohtosezónne pôsobenie v rakúskej nadnárodnej ICE Hockey League (IHL) v dôsledku tragických úmrtí hokejistu Borisa Sádeckého a viceprezidenta a generálneho riaditeľa Dušana Pašeka mladšieho. V nedeľu absolvoval posledný oficiálny tréning.

S hráčmi si na ľade symbolicky zatrénoval aj prezident klubu Ivo Ďurkovič. „Chcel som sa s hráčmi rozlúčiť a poďakovať im aj takýmto spôsobom. To, čo prežili, pre nich bolo určite veľmi ťažké a frustrujúce,“ povedal po tréningu.

Capitals dali hráčom možnosť nájsť si nové pôsobisko, pričom zmluva s terajším klubom trvá, kým si nenájdu nový tím. „Hokej je kolektívny šport a aj k nášmu rozhodnutiu sme pristúpili kolektívne.

Chceli sme sa vyhnúť prípadným zraneniam hráčov, ktoré by mohli prísť pri dobiehaní sklzu v programe ligy,“ povedal Ďurkovič. „Vedel som, že deväťdesiat percent hráčov si nájde kluby v podstate hneď.

Niektorí si budú hľadať angažmán možno dlhšie, ale určite si ho nájdu. Dovtedy majú k dispozícii ľad a môžu trénovať.“

Budúcnosť je otázna

Klub zatiaľ nevie, či sa bude musieť do IHL prihlasovať nanovo, keďže pravidlá ligy nerátajú s možnosťou, že niektorý z tímov preruší sezónu, ale neodhlási sa zo súťaže.

„ICE Hockey League nerátala s takouto alternatívou, nemajú to v pravidlách. Naše pokračovanie záleží na rozhodnutí predsedníctva ligy…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…