Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Ignoranti

ČAPLOVIČ: Ignoranti

0
0

Slovensko musí byť hrdé a prajné, keď mu medzinárodné športové asociácie pridelili možnosť usporiadať významné svetové a športové podujatia.

V tomto roku organizovanie Majstrovstiev sveta vo vodnom slalome, ktoré sa budú konať 21. – 26. 09. 2021 v Bratislave – Čunove. Je to uznanie skvelých výsledkov našich vodákov na divokej vode a schopností slovenských organizátorov z minulosti. Samozrejme aj modernizácie Areálu vodných športov, ktorý vďaka dotácii minulej vlády, získal špičkové medzinárodné parametre.

Žiaľ, súčasná vláda a najmä ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu dlhodobo ignoruje túto skutočnosť a nie je schopné dostatočne dofinancovať jedinečné podujatie. Vláda ignoruje reálne požiadavky organizátorov, dokonca ohrozuje jeho uskutočnenie a podpisuje sa pod možnú medzinárodnú blamáž Slovenska.

Podobný stav je s podporou Majstrovstiev Európy v hádzanej mužov (13. – 30. 01. 2022), ktoré organizuje Slovensko spolu s Maďarskom. Na Slovensku v Košiciach a Bratislave, kde sú kvalitné hokejové štadióny a skúsenosti s organizáciou nedávnych Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji (2019).

Žiaľ, opäť vláda a kompetentné ministerstvo to ignoruje, mlčia pri podpore požadovaných financií na toto podujatie. Kým naši spoluorganizátori dostali veľkú podporu od maďarskej vlády, vrátane vybudovanej novej športovej haly, na Slovensku sa opäť hazarduje s dobrým menom Slovenska v zahraničí.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: ČAPLOVIČ: Maďarskí šovinisti

Nechutná ignorancia významu týchto športových podujatí, napriek tomu, že predchádzajúcej vláde sa podarilo vytvoriť zákonom Fond na podporu športu a finančne ho aj značne dotovať (2019).

Žiaľ, súčasná vláda sa stavia k týmto medzinárodným podujatiam macošsky, napriek tomu, že sa minulými rokmi výrazne zvýšil rozpočet pre podporu športu, oproti rokom 2012/2013, počas rozbitej Finančnej správy SR za ministrovania I. Mikloša (2010 – 2012).

Napriek tomu sa vtedy, aj z toho mála, vždy našli prostriedky na prednostné finančné pokrytie významných domácich a medzinárodných podujatí organizovaných na Slovensku.

Stále však verím, že sa predseda vlády a ministri ešte spamätajú, a pri takýchto podujatiach, ktoré prezentujú Slovensko v zahraničí, uvoľnia dostatočné zdroje v prospech oboch organizačných výborov, aby sme sa pred svetom hanbiť nemuseli.

Dušan Čaplovič, bývalý poslanec NR SR  • ČAPLOVIČ: Privilégiá

    V poslednom čase sa na Slovensku predkladajú do NR SR návrhy zákonov, ktoré majú vytvoriť …
  • ČAPLOVIČ: Maďarskí šovinisti

    To, čo dlhodobo predvádzajú niektorí maďarskí vládni politici pri neoficiálnych putovaniac…
  • ČAPLOVIČ: Arogancia k prírode

    Bojíme sa horúčav, máme strach z búrok, trápia nás povodne, ba už nás aj ohrozujú tornáda.…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Avis Prestige má pre vás výnimočnú letiskovú službu. Bez stresu a bez prekážok.

Ak ste niekedy zažili stres z cestovania, tak práve pre vás existujú rôzne možnosti, ktoré…