Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Letné politické pobláznenia

ČAPLOVIČ: Letné politické pobláznenia

0
0

Vždy keď navštívim Krakov, moje kroky vedú aj na Jagiellońsku univerzitu. Na portáli auly môj zrak splynie s textom: Plus ratio quam vis – Viac rozumom ako silou. Vyslovil som ho aj pred desaťročím ako podpredseda vlády pri návšteve Číny, počas rokovania s čínskym ministrom pre menšiny.

Hovoril som o uplatňovaní ľudských práv na našej planéte, teda aj v Číne. Vravel som to z duše, nie mentorsky a nadradene, tak ako bývalý prezident A. Kiska, či nedávno, pri stretnutí s čínskym ministrom zahraničných vecí, prezidentka Z. Čaputová.

Po mnohých rokoch v politike sledujem, ako hlboko klesli niektorí „politici“, ktorí ako papagáje opakujú to, čo im napísali tzv. poradcovia a čo vyžadujú niektorí novinári, či politické mimovládky.

Podporujem uplatňovanie ľudských práv, ale rovnako žiadam uplatňovanie ľudských povinností a zodpovednosti. Dnešný svet je obrátený naruby.

S úľavou na duši čítam vyslovené slová Dominikom kardinálom Dukom, že v tomto svete často prevláda diktát menšiny nad väčšinou. Šermuje sa neoverenými skutkami, vraj zisteniami od dobre informovaných zdrojov, s cieľom odpáliť človeka, ktorý obhajuje tradičné civilizačné hodnoty.

A to sa všetko deje v podobenstvách s krutými totalitnými rokmi minulého storočia, keď ohlúpnutý dav, mocichtiví politici a propaganda súdili a likvidovali.

Aj vtedy to bola z počiatku len menšina, ktorá napokon prerástla v pokorenú slúžiacu väčšinu. Odmietam akékoľvek diktáty, ktoré dnes sú dobre zaplatené mocnými tohto sveta s cieľom zničiť tých, čo obhajujú tradičné hodnoty civilizácie.

Odmietam rozdeľovanie našej spoločnosti na slušných a neslušných, mladých a starých. Často počúvam o nových mladých politikoch, aj takých, čo sú v politike takmer dvadsať rokov a vždy len veľa o všetkom tárali, poučovali a doteraz nič nedokázali, ak, tak prebiehať zo strany do strany.

Nielen pre politika je strašné, ak stratí pamäť, žiaľ oveľa viac to bolí, keď s ním rovnako stratia pamäť občania. Dávajme si veľký pozor na nich.

Dušan Čaplovič, poslanec NR SR

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…