Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Letné politické pobláznenia

ČAPLOVIČ: Letné politické pobláznenia

0
0

Vždy keď navštívim Krakov, moje kroky vedú aj na Jagiellońsku univerzitu. Na portáli auly môj zrak splynie s textom: Plus ratio quam vis – Viac rozumom ako silou. Vyslovil som ho aj pred desaťročím ako podpredseda vlády pri návšteve Číny, počas rokovania s čínskym ministrom pre menšiny.

Hovoril som o uplatňovaní ľudských práv na našej planéte, teda aj v Číne. Vravel som to z duše, nie mentorsky a nadradene, tak ako bývalý prezident A. Kiska, či nedávno, pri stretnutí s čínskym ministrom zahraničných vecí, prezidentka Z. Čaputová.

Po mnohých rokoch v politike sledujem, ako hlboko klesli niektorí „politici“, ktorí ako papagáje opakujú to, čo im napísali tzv. poradcovia a čo vyžadujú niektorí novinári, či politické mimovládky.

Podporujem uplatňovanie ľudských práv, ale rovnako žiadam uplatňovanie ľudských povinností a zodpovednosti. Dnešný svet je obrátený naruby.

S úľavou na duši čítam vyslovené slová Dominikom kardinálom Dukom, že v tomto svete často prevláda diktát menšiny nad väčšinou. Šermuje sa neoverenými skutkami, vraj zisteniami od dobre informovaných zdrojov, s cieľom odpáliť človeka, ktorý obhajuje tradičné civilizačné hodnoty.

A to sa všetko deje v podobenstvách s krutými totalitnými rokmi minulého storočia, keď ohlúpnutý dav, mocichtiví politici a propaganda súdili a likvidovali.

Aj vtedy to bola z počiatku len menšina, ktorá napokon prerástla v pokorenú slúžiacu väčšinu. Odmietam akékoľvek diktáty, ktoré dnes sú dobre zaplatené mocnými tohto sveta s cieľom zničiť tých, čo obhajujú tradičné hodnoty civilizácie.

Odmietam rozdeľovanie našej spoločnosti na slušných a neslušných, mladých a starých. Často počúvam o nových mladých politikoch, aj takých, čo sú v politike takmer dvadsať rokov a vždy len veľa o všetkom tárali, poučovali a doteraz nič nedokázali, ak, tak prebiehať zo strany do strany.

Nielen pre politika je strašné, ak stratí pamäť, žiaľ oveľa viac to bolí, keď s ním rovnako stratia pamäť občania. Dávajme si veľký pozor na nich.

Dušan Čaplovič, poslanec NR SR

 • ČAPLOVIČ: Zákopová politika

  Žijeme v zákopoch, jeden proti druhému bojujeme. V predvolebnom čase sa to bude stupňovať.…
 • ČAPLOVIČ: Zloba a nenávisť

  Žijeme v dobe intríg. Nielen Slovensko prežíva časy nevypočítateľných, povrchných, populis…
 • ČAPLOVIČ: Poznávanie

  Cestovanie vytára skvelé predpoklady pre prehlbovanie poznania o minulosti a prítomnosti ľ…
Načítať ďalšie súvisiace články
 • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

  Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
 • Duda mení pôsobisko

  Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
 • Počet dôchodcov rastie

  Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…