Domov Komentáre ČAPLOVIČ: O hrdinstve

ČAPLOVIČ: O hrdinstve

0
0

Žijeme v dobe chaosu a utrpenia mnohých rodín a ľudí. A napriek strachu, neistote a bolesti, by sme nemali zabúdať na hrdinov dnešných dní, práve tých, ktorých prekrývajú skutky politických tárajov a klaunov.

Skutočnými hrdinami našej doby sú vedci, lekári, zdravotné sestry, pracovníci v sociálnych službách, pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci. Áno, sú to tí, na ktorých často „polyhistor“ a plagiátor z úradu vlády púšťa oheň urážok a podceňujúcich statusov. Skutočnými hrdinami sú lekári a zdravotné sestry, veď práve oni zvádzajú boj o životy našich spoluobčanov, nielen proti pandémii covid-19.

Nezabúdajme, že aj v náročnom boji s rakovinou, srdcovými, pľúcnymi, nervovými chorobami, bojujú o životy nás na operačných sálach a lôžkach v nemocniciach, ale aj priamo v teréne, v obvodných ambulanciách. A nezabúdajme na obetavý personál v sociálnych domovoch.

Skutočnými hrdinami sú učitelia a odborní zamestnanci našich škôl, ktorí obetavo vzdelávajú a vychovávajú naše deti, často v náročných podmienkach dištančného vzdelávania. Sú to tí, pre ktorých sa často menia pravidlá hry, veď rozhodnutia o budúcnosti vzdelávania nerobí minister školstva, ale do seba zahľadený predseda vlády.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: ČAPLOVIČ: O slobode

Ba dokonca už nie sú poverovaní len vzdelávacími a výchovnými povinnosťami v chaotickom virvare nových a nových príkazov a odporúčaní, ale dnes už aj organizovaním komunitného testovania žiakov a rodičov na školách.

Skutočnými hrdinami sú vedci, ktorí v neprajnom prostredí celé dni a noci pracujú v laboratóriách na vývoji nových testov, vakcín a liečiv. Obetavo pracujú pre ľudí v ohrození života. Sú to práve tí, ktorých premiér našej vlasti uráža svojskými interpretáciami ich výsledkov, záverov a odporúčaní.

Český spisovateľ a demokrat Karel Čapek výstižne povedal: „Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili iba to čo vedia.“ Týka sa to najmä politikov.

A skutočnými hrdinami sú občania našej vlasti, ktorí v tomto pomätenom období útokov na ich základné práva a slobody stále veria v zdravý rozum, aj keď práve on je viac a viac vytláčaný na okraj nášho diania.

Moc uráža práve ich, najmä tým, že ich označuje za opice, extrémistov a fašistov, aj keď protestujú len s holými rukami, pretože mnohí stratili už takmer všetko.

Verím, že prežijeme aj tento čas, čas samoľúbych politických narcisov. Rozum bude opäť vládnuť v rozhodovaní pre ľudí a na okraji zostanú práve títo ideoví, politickí artisti.

Dušan Čaplovič, bývalý poslanec NR SR  • ČAPLOVIČ: Očkovanie

    Od najstarších čias žili a naďalej žijú generácie našej planéty v prostredí plnom vírusov,…
  • ČAPLOVIČ: Vianočné zamyslenie

    Blížia sa najkrajšie sviatky roka, keď najbližší sa stretnú pri vianočnom stromčeku, s kol…
  • ČAPLOVIČ: O slobode

    Patrím k tým, čo z vlastnej vôle, rešpektujú pokyny nosiť rúško, dodržiavať hygienu a odpo…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Medicínsky nezmysel

Medicínsky nezmysel. Inak sa aktuálne celonárodné plošné testovanie, ktoré trvá deväť dní …