Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Parlamentné harašenie

ČAPLOVIČ: Parlamentné harašenie

0
0

To, čo naši poslanci, česť výnimkám, predvádzajú v Národnej rade SR, naberá mesiac čo mesiac nové neskutočné dimenzie. Možno napísať, že slovenský parlament od vzniku nášho štátu je každým volebným obdobím horší a horší.

Už v poslednom mojom volebnom období pôsobenia v NR SR som radšej nevystupoval, pretože na hulvátstvo, slovné útoky sa nedalo reagovať a radšej som načas opustil miestnosť „domu hrôzy“.

Rokmi sa stráca kultúrnosť v pléne, vytráca sa poriadok v rokovaní, pre mnohých poslancov a ministrov je NR SR len holubník. Z počiatku som často pozeral, prostredníctvom intranetu, rokovanie terajšieho parlamentu.

V súčasnosti však už nemusím, stačí vidieť cirkus koalície a opozície v televíznom spravodajstve. A to nevieme čo sa deje mimo hlavnej, rokovacej sály.

Keď počujem vystupovať niektorých poslancov a poslankyne, uvádzam bez farby straníckeho dresu, uvažujem, či majú v hlave všetko v poriadku.

Chrlia slovník poslednej štvrtej cenovej skupiny. Tváre majú neprizorné a z očí im srší nenávisť. Bývalá športovkyňa sa vyjadruje pomätene a bývalý povrchný zabávač šaškuje a tvári sa vraj zodpovedne, tak ako pred rokmi vystupoval v nemenovanej televízii.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: ČAPLOVIČ: Privilégiá

Tam zabával len povrchných divákov. Tentoraz divadlo preniesol do parlamentu a snaží sa na seba upozorniť primitívnosťami.

V parlamente už ani nevedia, že či sa riadia podľa schváleného rokovacieho poriadku, kedy a kto predkladá zákony, kedy sa hlasuje, kedy budú prerokované body riadnej či mimoriadnej schôdze.

A tak sa žongluje za pochodu a v závere sa vyhlási „nuž tak vyšlo, máme to opäť za sebou“. Taký, aký je parlament, taká je aj vláda, žiaľ, taká je aj naša rozhádaná spoločnosť plná nenávisti a vzájomného nepriateľstva. Všetci bojujeme.

Povrchnosť, nekompetentnosť, hlúposť tvárni našu vlasť. Bojuje sa v koalícii, opozícii, medzi koalíciou a opozíciou samozrejme, ale žiaľ hlúpym slovníkom.

Dokonca sa nám rozpadla prezidentská koaličná strana a dve ministerky nám predvádzajú primitívne bojové tance. Veru taký je náš slovenský parlament, naša vláda, taká je naša skutočnosť.

Novinári zavierajú oči pred problémami a tvoria pre nás svoje videnie sveta, ktoré je vzdialené od skutočnosti. A občania trpko znášajú svoj údel, riešia svoje dennodenné problémy a čakajú… Dokedy?!

Dušan Čaplovič, bývalý poslanec NR SR  • ČAPLOVIČ: Očkovanie

    Boli to šťastné časy, keď očkovanie bolo povinné, keď nás od detstva vakcíny chránili prot…
  • ČAPLOVIČ: Odmietam

    Odmietam neslušný slovník politikov, súčasné výzvy opozície k občianskej neposlušnosti, ur…
  • ČAPLOVIČ: Klíma a zdravie

    Aktivizuje sa svet politiky v Ríme a v Glasgowe. Rozhodujúce témy sú záchrana našej planét…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Pomoc či zbytočný populizmus? Alebo len nefunkčné riešenie?

Minulý piatok sme si na tlačovej konferencii vypočuli bombastický plán ministra financií n…