Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Predvolebné blúznenie

ČAPLOVIČ: Predvolebné blúznenie

0
0

Posledné mesiace je náš mediálny priestor výdatne živený straníckym predvolebným trúbením, často len vyhrážok a urážok. Nielen v oficiálnych elektronických a printových médiách, ale aj na internete kolujú šialené výmysly a nezmysly a mnohí ľudia im veria.

Keď čítam volebné programy politických strán, pýtam sa, kde chcú strany na tieto sľuby zobrať peniaze, jedine len tak, ak zadlžia našich občanov.

Jedna politická parlamentná strana, ktorá ústami svojho predsedu prezentuje svoj volebný program s viac ako tisícovkou budúcich opatrení. Opäť sa potvrdzuje jav, keď forma je ľúbivá, ale obsah je nesplniteľný. Papier však znesie všetko.

V parlamente namiesto dôstojnej rozlúčky s odchádzajúcom volebným obdobím zaznievala opakovaná stará a hlúpa reč, najmä urážky poslaneckých mysliteľov Slovenska.

Neskutočné, nechutné divadlo niektorých tradične pomätených a chorých politikov dotváralo smutné parlamentné príbehy z posledných rokov.

Nedivím sa, že keď potom kráčam ulicami Slovenska, či večer sadnem k správam, všade je cítiť spoločenské napätie, ba aj nenávisť až za hrob.

A to, čo predvádzajú starí a noví politici, česť výnimkám, v rozhlasových a televíznych diskusiách, je prejavom skutočného suterénu, bez úcty, bez pokory, bez pravdivých faktov a skutočnej odbornosti.

Aj keď posledné roky boli spoločensky a politicky turbulentné, boľavé až tragické, no zneužívať politikmi a novinármi surovú vraždu dvoch mladých ľudí a súdny proces vo volebnej kampani, považujem za nechutné.

Najmä u takých politických strán, ktoré nemajú čo odborne ponúknuť, sú už teraz vyhasnuté a predvádzajú sa napríklad, len bitkou o ministerstvo vnútra, aby mohli kádrovať a likvidovať svojich oponentov.

Ak by sa pozreli niektorí mocichtiví lídri do spätného zrkadla, mali by čo vysvetľovať zo svojej podnikateľskej minulosti, vlastníckych vzťahov a podvodov, spolupráce s podsvetím, drogových aktivít.

Ich najlepšou obranou je útok a ich cieľ, je dosiahnuť absolútnu moc. Pozor na týchto pseudodemokratických bojovníkov, veľký pozor, aby sa neopakovali časy po februári 1948.

Verím, že ľudia, ešte pred volebným aktom, sa z tohto straníckeho gulášu okoreneného nesplniteľnými sľubmi, ľudskou nenávisťou a klamstvom spamätajú tak, aby po voľbách neprecitli do súmraku a dávnej smutnej minulosti.

Dušan Čaplovič, poslanec NR SR

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …