Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Šíritelia nenávisti

ČAPLOVIČ: Šíritelia nenávisti

0
0

Tomáš Garrigue Masaryk, vyslovil v roku 1919 prorockú vetu: „Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“ Bola a je nadčasová, patrí dnešku. Spoločnosť je znepriatelená, bez diskusie, vďaka mnohým politikom, avšak na tomto stave sa podpisujú mnohé printové a elektronické masmédiá, politicky pôsobiace mimovládky.

Rozhľadený čitateľ vie o čom píšem, nielen o médiách, ale aj redaktoroch, ktorí majú ďaleko k demokratom, ku kvalitnej žurnalistike Karla Čapka a Romana Kaliského.

Klamstvo, zavádzanie až podvádzanie verejnosti ohlupuje svet. Koľko klamstiev už bolo vyprodukovaných okolo surovej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky, ako bola a je táto tragická udalosť zneužívaná.

Mnohé médiá jednostranne strážia vybájenú „svätožiaru“ prezidenta Andreja Kisku, niektoré sa dostávajú k informáciám z vyšetrovania, majú tzv. predkupné právo, ako malo komunistické Rudé právo.

Chránia zbohatnutých mecenášov, majiteľov týchto médií, mlčia, aj keď sú namočení v rôznych kauzách. Tvrdí sa, že politici majú vo svojej výbave klamstvo a stratu pamäti, no niektorí novinári ich mnohonásobne prevyšujú.

Verejne rozširujú lži, ako v časoch nacistickej a neskôr komunistickej propagandy. Vytvárajú vzory morálnej čistoty a boja proti zlu. O nespochybniteľných informáciách mlčia, či ich spochybňujú.

Odpália čestného a statočného človeka a druhému nastavia byzantínsku aureolu svätosti a neprekonateľnej čestnosti. Práve takýto ideoví artisti a poblúznení advokáti lží sa podieľajú, že náš svet sa prepadá do priepasti.

Spamätajme sa a nezatĺkajme pravdy o živote, dokážme sa rozlúčiť s hľadaním jednej pravdy a naučiť sa žiť s pravdami, tak ako odporúčal bývalý nemecký kancelár Willy Brandt.

Pre mnohých manipulátorov pripomeniem nadčasovú myšlienku novinára Karla Čapka v tom aby sme odmietali dve pochybné zásady: „Zásadu náboženskú, kto nie je so mnou, je proti mne a zásadu politickú, kto nie je so mnou, je lump!“

Dušan Čaplovič, poslanec NR SR

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…