Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Svet bez hodnôt

ČAPLOVIČ: Svet bez hodnôt

0
0

Americký spisovateľ Henry Charles Bukowski v minulom storočí vyslovil nadčasovú myšlienku: „Problém s týmto svetom je ten, že inteligentní ľudia sú plní pochybností, zatiaľ čo tí hlúpi sú sebaistí.“

Hlúposť, povrchnosť, polopravda, ba niekedy cielené klamstvá šíria nielen mnohí politici, novinári, ale aj mimovládne kampane, štedro dotované svetom miliardárov, ktorým nezištne slúžia, pretože práve im vyhovuje nestabilita, chaos a ľudská tuposť.

Ľudia sú zámerne klamaní, vyháňaní do ulíc a námestí. Zabúda sa na piliere civilizácie, overené hodnoty kresťanstva, humanizmu, človečenstva obsiahnuté v rode, rodine, národe a v demokratickom štáte.

Slovensko nie je výnimkou. Bláznivý dnešok bol a je výrazne obsiahnutý v našom predvolebnom a povolebnom období. Priemernosť, najmä podpriemernosť dostáva zelenú od tých, ktorí klamú a vyhlasujú, že si vraj odbornosť, profesionalitu a múdrosť ctia.

Kto pozná ich pohnutú minulosť vie, že klamú a parazitujú na zlyhaní vládnych špičiek v minulosti a podhodených účelových klamstvách z prostredia politických mimovládok a mnohých novinárov.

Ľudia im uverili, opäť ich však čaká veľké sklamanie. Do čela sa tlačia daňoví podvodníci, pozemkoví mafiáni, služobníci bohatých mecenášov, ktorí opäť len potrebujú zarábať na štáte a zmanipulovaných ľuďoch.

A v tomto chaose politických klamstiev, v dobe stratených všeľudských hodnôt, oveľa viac bude parazitovať najväčšie ohrozenie súčasnej civilizácie, silný vodca so svojou stranou.

Najmä mladá generácia bude opäť, po koľkýkrát, nezištne oklamaná a prebudí sa zo svojho sna až v neskorej dospelosti. A to bude už neskoro.

Človek je silný, ak je dostatočne vzdelaný, rozhľadený a vie si vytvoriť vlastný názor, bez vplyvu plytkého mediálneho sveta a politiky.

Je to v súčasnom čase povrchných médií a nedovzdelaných politikov, internetového sveta, šíriacich sa oficiálnych a neoficiálnych hoaxov veľmi ťažké, pretože ten, kto má moc a peniaze, dokáže klamať, len preto aby ju nestratil a mohol naďalej bohatnúť.

Nie som preto optimista, lebo naďalej bude platiť myšlienka H. Ch. Bukowského, a tak múdrosť, zrelosť, inteligencia bude vysmievaná, vytláčaná na okraj a povrchnosť bez hodnôt, hlúposť, strata pamäti, ba až vulgárnosť naďalej cielene zbožňovaná.

Dušan Čaplovič, poslanec NR SR

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…