Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Zloba a nenávisť

ČAPLOVIČ: Zloba a nenávisť

0
0

Žijeme v dobe intríg. Nielen Slovensko prežíva časy nevypočítateľných, povrchných, populistických a hlúpych politík. Doba je presýtená nenávisťou a neustálymi, nielen slovnými údermi voči tomu druhému.

Výtržnosti na štadiónoch sú len dôsledkom spoločenských turbulencií, veď „fanúšikovia“ nachádzajú inšpiráciu medzi politikmi v parlamente a mimo parlamentu.

Nuž a tak jeden kresťanský politik, bitkár z parlamentu, ktorý by mal svietiť, stále len sliedi, používa urážlivé slová voči druhým, ktorých má vraj on morálne právo nahradiť.

Ďalší parlamentný recidivista s nenávisťou odpočúva, kombinuje, vymýšľa, nadovšetko zúrivo nadáva a pravidelne iniciuje tlačovky a mimoriadne schôdze.

Žiaľ, jeho bezhodnotovému tárajstvu niektorí naši spoluobčania aj uverili. Čoraz častejšie sa do politiky tlačia drogoví a potetovaní politickí aktivisti. V politických stranách sa navzájom bojuje proti vnútorným nepriateľom.

Slovensko sa zmieta v nenávisti, ktorá sa zákonite obracia aj proti menšinám, iným etnikám a rasám, voči ľuďom s inou sexuálnou orientáciou. Nenávisť prebúdza šovinizmus, rasizmus, antisemitizmus a naberá na sile, nielen u nás, ale aj v Európe.

A čo robia médiá? Ešte viac tieto procesy podnecujú, dokonale s niektorými politikmi a politickými komentátormi – novodobými politrukmi štvú, napokon veď potrebujú potravu pre čitateľov a divákov, vedno so samozvanými pisálkami na súkromných elektronických sieťach.

Dnes nenávistný anonym sa stáva dôležitým dôkazom k prenasledovaniu človeka človekom, najmä ak sa to hodí do mnohých hlúpych konšpirácií s cieľom: zadupať a zlikvidovať.

Osobne som anonymné udania vždy trhal a hádzal do koša. Dnes sa s nimi a s mnohými mobilnými komunikáciami manipuluje verejná mienka. Selektované informácie, podľa vopred dohodnutého stanoveného kľúča, používajú sa s jediným cieľom: dokonale odpáliť človeka.

Pokračuje rozpad a rozklad, tak ako v starovekom Ríme, predávajú a vynášajú sa utajené informácie, často sa vstupuje do živého vyšetrovania a pozérsky sa hráme, najmä v žurnalistike a v politike, na vyšetrovateľov.

Verím, že tento hulvátsky, nenávistný proces zomelie napokon ich „hrdých“ nositeľov a spoločnosť opäť pochopí, a po koľký raz, ako bola opäť oklamaná. Len aby už nebolo neskoro.

Dušan Čaplovič, poslanec NR SR

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

V „bubline“ skončila jedna éra a aj tím, ktorý neprehral

Basketbalová NBA, ktorá si pre svoje dokončenie aktuálnej sezóny zvolila areál Disney Worl…