Domov Slovensko Čaputová a Mistrík s dohodou, prekvapil šokujúci prieskum

Čaputová a Mistrík s dohodou, prekvapil šokujúci prieskum

0
0

O kreslo v prezidentskom paláci sa v tomto roku bude uchádzať dvojciferný počet kandidátov. Kandidatúru zverejnilo už 17 záujemcov, pričom postupne svoju kandidatúru i potvrdzujú.

Medzi mená s najväčšou podporou, vychádzajúc z doterajších preferencií, patria nepochybne Róbert Mistrík a Zuzana Čaputová, ktorí v priebehu minulého týždňa prišli so zaujímavou dohodou.

Prieskum: Ak by Mistrík…

Veľmi kontroverzný prieskum zrealizovala agentúra AKO, ktorá v dňoch 10. – 15. januára oslovila telefonicky výskumnú vzorku 1 000 respondentov.

Otázka v prieskume znela: Ak by pred voľbami odstúpili kandidáti Mistrík a Mikloško a vyjadrili by podporu Čaputovej, komu zo všetkých kandidátov by ste dali v takom prípade hlas?

Prieskum si dala vypracovať práve kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová. Samotný výsledok mal výrazne preukázať potenciál jej kandidatúry.

Prieskum bol vykonávaný na základe hypotézy a nemožno teda hovoriť o relevantných číslach. No v takomto prípade, hypoteticky, by Zuzana Čaputová získala o zhruba 1 % hlasov menej ako nominant za Smer-SD Maroš Šefčovič.

Slabší podporí silnejšieho

Tak znela dohoda dvoch demokratických kandidátov Róberta Mistríka a Zuzany Čaputovej. Tí sa dohodli, že ešte pred začiatkom prvého kola sa slabší kandidát vzdá v prospech silnejšieho.

Avšak za určitých podmienok. Novinárom to potvrdili obe strany. „Prezidentské voľby budú o troch možnostiach. Buď vyhrá kandidát Smeru-SD, kandidát extrému, alebo to bude slušný a demokratický kandidát.

Dohodli sme sa, že budeme konať zodpovedne a to, kto koho podporí, závisí od preferencií,“ vyslovil Mistrík. Občianska kandidátka s podporou strany Progresívne Slovensko je odhodlaná voličov presvedčiť o tom, že si ich dôveru zaslúži najviac.

„Viete, že s pánom Mistríkom sme sa tento týždeň dohodli, že v prípade výrazného rozdielu medzi nami dvoma, a rizika, že by v druhom kole mal byť Harabin so Šefčovičom, podporí slabší kandidát silenejšieho,“ povedala Čaputová.

Tento krok podporila aj strana OĽaNO na čele s Igorom Matovičom a Veronikou Remišovou, ktorí veria, že práve R. Mistrík a Z. Čaputová môžu byť kandidátmi, ktorí sa budú správať zodpovedne.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Kúzelník s loptou

Stačí mu futbalová lopta, malinký priestor a kohokoľvek privádza do šialenstva. Tento mlad…