Domov Šport Čaputová prijala paralympijských medailistov

Čaputová prijala paralympijských medailistov

0
0

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová minulý piatok prijala v prezidentskom paláci časť výpravy slovenských paralympionikov. Poďakovala im za vzornú reprezentáciu na PH v Tokiu a medailistom odovzdala ďakovné listy.

Slováci zopakovali medailovú bilanciu z Ria 2016, keď získali 11 medailí (5 zlatých, 2 strieborné, 4 bronzové).
Ste vzorom aj pre ostatných

„Vaše výkony na PH som sledovala a posielala som vám gratulácie aspoň na diaľku. Som veľmi rada, že mám s vami príležitosť stretnúť sa osobne a zablahoželať vám,“ povedala prezidentka a vyzdvihla, že aj keď sme mali najmenej početnú výpravu na PH v histórii, vo veľkosti medailovej zbierky nijako nezaostala.

„Jedenástimi medailami ste ukázali, že slovenský paralympizmus má pevné miesto medzi svetovou špičkou. Nielen za seba, ale aj za širokú verejnosť vám chcem poďakovať za vzornú reprezentáciu Slovenskej republiky.

Chcem sa poďakovať aj ostatným paralympionikom, ktorí sa snažili prekonávať svoje limity a rekordy. Slovenskému paralympijskému výboru ďakujem za snahu o vytváranie podmienok pre športovcov so zdravotným znevýhodnením. Úspechy v Tokiu nie sú úspechom len pre vás samotných, ale aj pre ďalších športovcov so zdravotným znevýhodnením, ktorí vo vás môžu vidieť vzory…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Messi: Stratený v Paríži

Argentínsky futbalista Lionel Messi priznal, že dva mesiace po prestupe do Paríža St. Germ…