Domov Slovensko Čaputová vystriedala Pellegriniho, veľký prepad Trubana

Čaputová vystriedala Pellegriniho, veľký prepad Trubana

0
0

Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je prezidentka Zuzana Čaputová. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre TV Markíza realizovala agentúra Focus. Čaputová sa na čele rebríčka ocitla po prvý raz od zvolenia do funkcie. Zaujímavým je aj rebríček nedôveryhodnosti politikov, ktorému kraľuje Štefan Harabin.

Zuzane Čaputovej dôveruje 56 % ľudí, pričom ešte v júni pred nástupom do funkcie to bolo necelých 50 %. Druhým najdôveryhodnejším politikom je premiér Peter Pellegrini (46 %), ktorý ešte v júni prekračoval 50-percentnú hranicu (51,6 %).

Ostatní politici za prezidentkou a premiérom výraznejšie zaostávajú, pričom rozdiely medzi nimi sú takmer zanedbateľné. Spomedzi nich zaznamenal výraznejší prepad Tomáš Drucker, ktorému v júni dôverovalo takmer 35 % opýtaných, dnes je to len 27 %.

Podobne, avšak v opačnom garde vyzerá graf nedôveryhodnosti politikov, kde hrá jednoznačne prím Štefan Harabin, ktorému neverí takmer 80 % opýtaných.

V tomto rebríčku je však zaiste najzaujímavejším Michal Truban. Zatiaľ, čo v júni mu nedôverovalo 44 %, čím spoločne s prezidentkou Čaputovou uzatváral rebríček nedôveryhodnosti, v aktuálnom prieskume sa až 62 % vyjadrilo, že lídrovi PS nedôveruje.

Podľa neho samotného mu ublížila jeho drogová kauza. Výraznejšie vyššiu nedôveru oproti júnovému prieskumu vyjadrili ľudia aj Tomášovi Druckerovi a Miroslavovi Beblavému.

ano, zdroj: Focus, graf: MB, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…