Domov Prominenti Celebrity, ktorých hviezda na Chodníku slávy bola zničená

Celebrity, ktorých hviezda na Chodníku slávy bola zničená

0
0

Hollywoodsky chodník slávy je miestom, na ktorom sa nachádza viac než 2 500 hviezd venovaných slávnym celebritám a umelcom. Je akousi sieňou slávy zábavného a umeleckého priemyslu. Nie všetci však s uznaním celebrít musia súhlasiť. Svedčia o tom prípady, kedy boli hviezdy známych zničené vandalmi, ktorí touto cestou celebrite zanechali jasný odkaz.

Mary‑Kate a Ashley Olsenové

Jednovaječné dvojičky Olsenové patria medzi celebrity, ktoré môžeme jednoznačne zaradiť medzi detské hviezdy. Uznania sa im dostalo v roku 2004, kedy na Hollywoodskom chodníku slávy bola umiestnená hviezda s ich menami.

Na ich hviezde ale pribudol nepríjemný odkaz od neznámeho vandala, ktorému sa nepáči ich preferovaný štýl obliekania. Sestry sa totiž častokrát objavovali v kožušinovom kabáte.

Preto k ich menám niekto dopísal „Fur Hags!“. Ide o pomenovanie niekoho, kto napriek zabíjaniu zvierat propaguje nosenie kožušiny vo veľkom množstve.

Podobnou frázou bola zničená aj hviezda herečky Sharon Stone, ktorá je kritizovaná z rovnakého dôvodu ako slávne sestry.

Mariah Carey

Známa speváčka Mariah Carey je známa svojím nezameniteľným hlasom s obrovským rozsahom. Práve vďaka nemu sa táto speváčka dostala aj do Hollywoodu, kde od roku 2015 na Chodníku slávy žiari jej hviezda.

Hoci speváčka nikdy nepatrila medzi neobľúbené a rebelujúce celebrity, aj ona sa kvôli jednej noci medzi také zapísala. Stalo sa tak počas osláv Nového roka 2017, kedy vystúpila na newyorskom Times Square.

Svoje pesničky však prerušovala tým, že sa divákom do mikrofónu sťažovala na technické problémy. Speváčka situáciu napokon nezvládla a počas svojho vystúpenia jednoducho z pódia odkráčala.

Tento jej novoročný prejav nenechal fanúšikov chladných a speváčku za jej neprimerané správanie poriadne skritizovali. To sa prejavilo aj v Hollywoode, kde na jej hviezdu v januári 2017 pribudol za jej menom modrý otáznik.

Organizácia, ktorá chodník spravuje dala hviezdu opraviť a nechcený otáznik odstránila. Táto oprava ju stála 1 500 dolárov.

Bob Marley

Bob Marley patrí bezpochyby k najväčším reggae legendám všetkých čias. Hoci sa toho už spevák nedožil, aj jeho meno od roku 2001 svieti na chodníku slávy.

V roku 2017 sa ale našiel niekto, kto sa s kladivom v ruke rozhodol dať najavo, že Bob Marley na chodník nepatrí. Nenechal pritom ani žiadny odkaz, ktorý by naznačoval, prečo to tak je.

Jeho hviezdu poškodil do takých rozmerov, že jej oprava stála 3 000 dolárov. Až dodnes nie je známe, komu a prečo tento spevák mohol až takto ležať v žalúdku.

John Lennon

Meno frontmana skupiny Beatles Johna Lennona pribudlo na Hollywoodskom chodníku slávy už v roku 1988. Aj jeho hviezda sa ale stala objektom vandalov.

Dokonca nie iba raz. Prvýkrát bola v roku 2009 z chodníku odcudzená. Zostalo po nej len prázdne miesto. Neskôr sa ale zistilo, že hviezda nebola odcudzená, ale len presunutá na iné miesto na ulici Vine Street.

Jeho hviezda bola teda znova umiestnená na pôvodné miesto, no v roku 2013 sa na nej niekto rozhodol poriadne „vyblázniť“. K jeho menu dopísal vandal rôzne odkazy, ktorými hviezdu zničil.

Nápisy rôznych farieb a odlišný rukopis odhalili, že nešlo len o jedného vandala, ale pri znehodnotení hviezdy bolo viac páchateľov. Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch bola spoločnosť spravujúca chodník nútená grafity odstrániť na vlastné náklady.

Hugh Hefner

Správa o smrti zakladateľa slávneho časopisu Playboy Hugha Hefnera obletela svet 27. septembra minulého roka. Aj on sa počas svojho života dočkal momentu, kedy bola hviezda s jeho menom umiestnená v Hollywoode.

Krátko po jeho smrti sa však na tejto hviezde objavil odkaz. Nešlo o žiadne hanlivé označenia, práve naopak. Nad jeho meno vandal nakreslil korunku a dopísal ešte „R.I.P“.

Aj napriek tomu, že neznámy páchateľ chcel prejaviť len sympatie voči zosnulej celebrite, urobil to takým štýlom, že sa to považuje za zločin.

Keby bol páchateľ chytený hrozila by mu peňažná pokuta. Keďže sa ho ale nepodarilo nájsť, hviezdu museli dať opraviť opäť na náklady spoločnosti.

Bill Cosby

Slávny afroamerický herec Bill Cosby patril medzi miláčikov televízneho publika. Seriál s ním a jeho zábavnou rodinkou si obľúbili diváci na celom svete.

Jeho meno sa ale pred pár rokmi stalo terčom obvinení žien, ktoré mali byť hercom znásilnené. Keď sa začali objavovať dôkazy a zneužitých žien pribúdalo, reputácia dovtedy slávneho herca poriadne utrpela.

To sa podpísalo aj na jeho hviezde, ktorá na Chodníku slávy pribudla v roku 1977. Po týchto obvineniach sa však neznámy páchateľ rozhodol vyjadriť svoje rozhorčenie práve prostredníctvom nej. Na hviezdu napísal „serial rapist“, čo v preklade znamená násilník.

Okrem tohto jednoznačného odkazu sa okolo hviezdy neraz objavili aj odkazy na papierikoch ako vinný a tiež vinný vo všetkých prípadoch. Tieto vyjadrenia sa však na rozdiel od toho, ktorý sa objavil priamo na hviezde, nepovažujú za trestný čin.

Donald Trump

Nie je častým javom, že sa na Chodníku slávy objaví meno podnikateľa, dokonca neskôr aj prezidenta. Súčasná hlava USA Donald Trump sa však už v roku 2007 dočkal a aj jeho meno sa na chodníku objavilo.

Bolo to vďaka americkej televíznej reality show The Apprentice. Práve Donald Trump bol hostiteľom tejto show počas prvých štrnástich sezón. Jeho hviezda bola na chodníku slávy viackrát terčom vandalov, ktorí sa rozhodli prejaviť svoje nesympatie voči známemu americkému podnikateľovi.

Krátko pred prezidentskými voľbami v novembri roku 2016 ju ale úplne zničil James Otis, ktorý musel zaplatiť 4 400 dolárov a tiež mu boli nariadené verejnoprospešné práce.

Trvalo mesiac, kým sa hviezdu podarilo vrátiť do pôvodného stavu. V júli tohto roka sa našiel ďalší odvážlivec Austin Clay, ktorý chcel hviezdu „vylepšiť“ krompáčom. Aj on bol dolapený policajtmi a za svoj čin si vyslúži trest.

pepe, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …