Domov Prominenti Celebrity, ktorým sláva zmenila meno

Celebrity, ktorým sláva zmenila meno

0
0

Úspech a sláva idú často ruka v ruke, cesta ku sláve je už raz taká a žiara reflektorov je niekedy tak silná, že človeka prinúti vytvoriť si akýsi falošný profil.

Niekoľko slávnych osobností žije v tieni svojho pseudonymu celý život. Avšak, práve ten im pomohol byť možno ešte slávnejšími. Myslíte, že Elton John, Demi Moore či Miley Cyrus sú skutočne tými slávnymi osobnosťami, ktoré reálne poznáme?

Možno vás to prekvapí, no mená celebrít nie sú vždy tými pravými, ako by sa mohlo zdať.

Katy Perry

Katheryn Elizabeth Hudson

Zrejme vás nikdy nenapadlo sa zamyslieť, že tak krásne umelecky znejúce meno, by nemuselo byť až tak originálne.

Americká speváčka a producentka si však svoje meno oficiálne zmenila, pretože sa domnievala, že ľudia by si jej meno mohli mýliť so známou  herečkou Kate Hudson.

Demi Moore

Demetria Gene Guynes

Talentovaná sexi herečka, ktorá sa preslávila napríklad filmom Striptíz či Duch, je v skutku osobnosťou, ktorá je zahalená rúškom tajomstva.

Jej herecké meno vzniklo skrátením pôvodného mena Demetria, ktoré sa podľa producentov nehodí do sveta „showbiznisu.“

Vin Diesel

Mark Sinclair Vincent

Meno, pre Rýchlo a zbesilo ako stvorené, nemyslíte? Vin si svoje umelecké meno vytvoril skrátením svojho priezviska a k nemu pridal prezývku, ktorou ho oslovovali jeho kamaráti z mladíckych čias.

Vin bol vraj za mlada riadny živel a veľký makač, takže dieslový pohon je zrejme to pravé, čo ho vystihovalo.

Miley Cyrus

Destiny Hope Cyrus

V skutku nepochopiteľné, prečo by sa Miley mala hanbiť za svoje pôvodné meno. Miley si svoje meno oficiálne zmenila v roku 2008. Miley, mala byť skratka od „smiley“, pretože tak ju volali jej rodičia, ako malé dieťa.

Meno Destiny (ang. osud) Hope (ang. nádej) Cyrus je však v skutku príznačné. Nuž, rebélia sa v tejto ženskej rozhodne nezaprie.

Jennifer Aniston

Jennifer Anastassakis

Aj vám to znie trochu grécky? Je to v poriadku, Jennifer má grécke korene, avšak meno tohto typu bolo pre Ameriku doslova prekliatím.

Holywood netušil, ako meno vysloviť, respektíve ako takému menu dodať šmrnc. Jennifer tak kvôli kariére urobila zmenu a svoje priezvisko si zmenila na Aniston, aby bolo pre divákov ľahšie zapamätateľné.

Hoci grécke meno je myslíme takisto nezabudnuteľné.

Bruno Mars

Peter Gene Hernandez

Pravdou je, že Peter sa obával svojho mena, pretože by ho všetci radili medzi latino spevákov, no on chcel vyčnievať. Vsadil teda na trendové a zvučné meno.

Bruno bola prezývka, ktorou ho oslovoval otec, pretože ako dieťa bol tak trochu pri sebe, no a Mars už bol jeho čistá kreativita, ktorú spojil s vesmírom. Talent i jeho meno dnes dobíja hitparády po celom svete.

Elton Hercules John

Reginald Dwight

Ak nie ste jeho zarytý fanúšik, určite ste to netušili. Spevácka legenda si zmenila svoje meno, pretože jemu samému sa pôvodné meno Reginald, nepáčilo.

A nezostalo len pritom, aktuálne má Elton Jhon i stredné meno Hercules po gréckom polobohovi. Jeho pôvodné meno Reginald Dwight je tak dávnou minulosťou a svet nikoho iného ako Eltona Johna nepozná.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…