Domov Šport Čerňanská získala historickú miestenku

Čerňanská získala historickú miestenku

0
0

Slovensko bude mať na ZOH prvýkrát v histórii zastúpenie v ženských boboch. Na februárových hrách v Pekingu sa predstaví Viktória Čerňanská, ktorá získala olympijskú miestenku v súťaži monobobov.

Čerňanská sa kvalifikovala na ZOH 2022 vďaka svojim umiestneniam vo Svetovej sérii. Vo svetovom rebríčku v monoboboch žien jej momentálne patrí 26. priečka. V redukovanom olympijskom rebríčku k 16. januáru sa však dostala do najlepšej dvadsiatky.

Na ZOH sa kvalifikovalo v monoboboch 20 pretekárok, štyri top krajiny vyšlú do Pekingu po dve pretekárky, ostatných 12 krajín po jednej. Pre členku Juniorského olympijského tímu 2021 to bude premiéra pod piatimi kruhmi.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Šport v roku 2022

„Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli sa dostať takto ďaleko, každému, kto ma podporuje a fandí mi. Bez Vás by to nešlo. Stále neverím, že prepisujem históriu ako prvá ženská bobistka zo Slovenka, ktorá pôjde na olympiádu. Uverím tomu, asi až keď tam budem,“ uviedla Čerňanská na svojej oficiálnej facebookovej stránke…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Vyvrcholenie európskeho pohárového futbalu

S májom prichádzajú aj odpovede na najzásadnejšie otázky sezóny futbalových fanúšikov. Už …