Domov Ekonomika Čerpanie „Prvej pomoci“

Čerpanie „Prvej pomoci“

0
0

Ústrednou témou minulotýždňového rokovania Ekonomického krízového štábu na Úrade vlády SR bolo vyhodnotenie poskytovania príspevkov prvej sociálnej pomoci za mesiac marec.

Podľa štatistík z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny boli z projektu „Prvá pomoc“, určeného na pomoc ľuďom a subjektom postihnutým opatreniami na zamedzenie šírenia koronavírusu, čerpalo túto pomoc už 331 151 osôb a 73 427 subjektov, spolu vo výške 74 539 128,13 eur (za marec a apríl).

„Prvá pomoc pre zamestnávateľov a ich zamestnancov sa výrazne zrýchľuje, kým na začiatku pomoci mohlo trvať vyplatenie aj 15 kalendárnych dní, ku koncu výplat žiadostí za marec sa proces spracovania pomoci skrátil na týždeň,“ informoval kolegov minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Vychádza zo štatistík, ktoré pripravil Inštitút sociálnej politiky MPSVR SR. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny od 16. mája vybavujú aj žiadosti o príspevky za apríl.

Vďaka zjednodušenému administratívnemu procesu dostávajú tí, ktorí už majú podpísané dohody z predchádzajúceho mesiaca, peniaze prakticky okamžite.

„Vidíme, že aprílová pomoc zamestnávateľom už stihla v krátkej dobe presiahnuť aj marcové čísla“, skonštatoval minister. Okrem priamej podpory pracovných miest vyhodnocuje komentár Inštitútu sociálnej politiky aj ďalšie nástroje prijaté vládou SR v gescii MPSVR SR.

Ide predovšetkým o základnú pomoc rodinám a pracujúcim. Viaceré z nástrojov podpory budú k dispozícii obyvateľom aj v najbližších mesiacoch, vláda už schválila aj predĺženie projektu „Prvá pomoc“ o ďalšie dva mesiace.

TS, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…