Domov Zahraničie Český premiér Andrej Babiš prežil v parlamente hlasovanie o dôvere

Český premiér Andrej Babiš prežil v parlamente hlasovanie o dôvere

0
0

Koncom uplynulého týždňa prežil český premiér Andrej Babiš pokus o jeho odvolanie kvôli novým informáciám v kauze Čapí hnízdo. Česká opozícia nenašla dostatok hlasov na to, aby zosadila súčasného premiéra.

Po tom, ako investigatívni novinári na portáli Seznamspravy.cz zverejnili rozhovor s Andrejom Babišom mladším sa na českej politickej scéne rozpútal boj o zosadenie Adreja Babiša z jeho funkcie.

Kto podržal českého premiéra Babiša

Počas odvolávania podržala Andreja Babiša najmä česká Komunistická strana, ktorá nezahlasovala za jeho odvolanie. Poslanci Českej strany sociálno-demokratickej sa na hlasovaní nezúčastnili ako avizovali už pred samotnou mimoriadnou schôdzou parlamentu prostredníctvom svojho predsedu Jána Hamáčku.

Samotný český prezident Miloš Zeman sa už týždeň pred hlasovaním vyjadril, že aj v prípade, ak by premiérovi bola vyslovená nedôvera, zostavením novej vlády opätovne poverí práve Andreja Babiša.

Vývoj v kauze Babišovho syna

Posledné informácie hovoria, že ku kauze sa vyjadrila už aj bývalá manželka Andreja Babiša Beata, ktorá informovala o tom, že zdravotný stav jej syna sa vplyvom kauzy zhoršuje a že jej syn určite nebol unesený na Krym ako o tom informujú médiá.

Polícia, ktorá sa snaží o vypočutie Babiša mladšieho tak narazila na nesúhlas jeho matky, práve z uvádzaného dôvodu zhoršujúceho sa zdravotného stavu.

Reakcia verejnosti

Reakcia verejnosti po neúspešnom odvolávaní smerovala opäť na námestia, a práve na Staromestskom námestí v Prahe sa zúčastnili tisíce ľudí s heslami protestu ako „demisia“, alebo „za dôveryhodnú vládu“.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…