Domov Šport Cestou na zápas vyhaslo 15 mladých životov

Cestou na zápas vyhaslo 15 mladých životov

0
0

Obrovská tragédia postihla mladíkov z hokejového tímu Humboldt Broncos. Juniori tohto kanadského tímu cestovali na zápas play‑off do 200 km vzdialeného mesta Nipawin, kam však už nedorazili.

Nešťastie sa odohralo v kanadskej provincii Saskatchewan v piatok popoludní miestneho času, keď sa autobus vezúci hokejistov pri meste Tisdale zatiaľ z neznámych príčin zrazil s kamiónom.

V autobuse sa nachádzalo celkovo 29 osôb, až 15 z nich zrážku neprežilo. Medzi nimi tréner, členovia realizačného tímu, desať hráčov (vo veku 16-21 rokov) a šofér autobusu.

Vodič kamiónu vyviazol bez zranení. „Humboldt Broncos prežívajú neuveriteľnú tragédiu. Na našej ceste do Nipawinu mal náš autobus hroznú nehodu, ktorá si vyžiadala mnoho mŕtvych a vážne zranených.

President tímu, Kevin Garinger učinil toto vyhlásenie: Naše myšlienky a modlitby sú s rodinami tých, ktorí boli zasiahnutý touto hroznou tragédiou. Naša Broncos – rodina je v šoku no musíme sa pokúsiť spoločne zvládnuť túto neuveriteľnú stratu,“ znie stanovisko tímu Broncos.

Keďže Humbolt je malé, len pár tisícové mestečko, tragédia zasiahla všetkých jeho obyvateľov, keďže všetci hráčov osobne poznali. So zosnulými hokejistami sa mesto rozlúčilo na ich domovskom štadióne.

K neuveriteľnému nešťastiu sa vyjadril aj kanadský premiér Justin Trudeau, ktorý bol v Humboldte aj na rozlúčke s obeťami: „Nedokážem si predstaviť, čo prežívajú rodičia detí. Moje srdce je so všetkými, ktorých táto obrovská tragédia zasiahla,“ vyjadril sa na sociálnej sieti.

max, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ako sa trénuje v zahraničí

Šport je najlepším spôsobom, ako robiť krajine dobré meno v zahraničí. Ten náš je však už …