Domov Šport Cesty Kužmovej a Mertiňáka sa rozišli

Cesty Kužmovej a Mertiňáka sa rozišli

0
0

Michal Mertiňák už nie je trénerom slovenskej tenistky Viktórie Kužmovej. Ako informovala RTVS, dvadsaťdvaročná košická rodáčka sa s ním dohodla na ukončení spolupráce. Niekdajší deblový špecialista viedol Kužmovú od decembra 2017.

Aktuálne najlepšia slovenská tenistka sa po 2,5 roku rozhodla ukončiť spoluprácu s trénerom, pod ktorého vedením sa dostala aj do elitnej päťdesiatky rebríčka WTA.

„Rozhodla som sa tak po dlhšej úvahe. Cítila som, že potrebujem zmenu. Zvolila som práve toto. Zatiaľ trénujem s otcom a mávam sparingy v NTC.

Zatiaľ si to riadim takto,“ prezradila Kužmová pre RTVS. Pod vedením Mertiňáka sa Viktória Kužmová dopracovala aj na svoje osobné singlové maximum, ktorým bola 43. priečka z marca 2019, aktuálne jej patrí 82. pozícia.

Vo štvorhre figuruje na 29. mieste. Meno jej nového kouča je zatiaľ otvorené. Ako však uviedla, zo Slovenska sa odísť nechystá. „Nemám v pláne trénovať v zahraničí a chcem ostať na Slovensku,“ naznačila, ktorým smerom sa pravdepodobne bude uberať.

Aktuálna neľahká situácia ohľadne zrušených turnajov má aj svoje svetlé stránky. V ostatnom období Viktóriu Kužmovú totiž trápilo pravé koleno, no keďže mala teraz dostatok času na regeneráciu, všetko by už malo byť v poriadku.

„Pár dní som si dala voľno a na tréningoch sa veľmi nehýbala, hrala som skôr z miesta. Každým dňom je to však lepšie a lepšie, z čoho sa veľmi teším,“ prezradila Kužmová.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…