Domov Šport Cez 1. kolo Australian Open prešla len Kužmová

Cez 1. kolo Australian Open prešla len Kužmová

0
0

Na prvom tohtoročnom grandslame veľa vody slovenskí tenisti nenamútili. Do druhého kola Australian Open sa dostala len Viktória Kužmová. A to sa na dvorcoch Melbourne Parku predstavilo až deväť našich zástupcov.

Z kvarteta slovenských tenistov – Lukáš Lacko, Andrej Martin, Filip Horanský, Jana Čepelová – ktorí sa predstavili v kvalifikácii, sa do hlavnej súťaže neprebojoval nik.

V tej si tak zahrala iba pätica slovenských tenistov, pričom v mužskom pavúku sme mali len jedného zástupcu. Ako prvá sa na kurt postavila Magdaléna Rybáriková, ku ktorej však nebol žreb prívetivý.

Bývalá svetová jednotka Češka Petra Kvítová bola nad sily našej hráčky a po dvoch rýchlych setoch Magda balila kufre. V druhý hrací deň vstúpili do turnaja aj zvyšní štyria slovenskí tenisti.

Hoci rebríčkové postavenie Martina Kližana (40. v ATP) a Jo‑Wilfrieda Tsongu (177.) hovorilo jednoznačne v prospech nášho tenistu, po 2 a pol hodine a troch prehratých setoch sa Martin musel skloniť pred francúzskym veteránom.

Anna Karolína Schmiedlová má na začiatku roka dobrú formu, avšak žreb jej, rovnako ako Rybárikovej, postavil do cesty hráčku z popredných miest v rebríčku WTA.

Hoci najmä v druhom sete Schmiedlová bojovala čo jej sily stačili, Belgičanka Elise Mertensová jej nedovolila uhrať ani set. To sa síce podarilo Dominike Cibulkovej, ako jedinej nasadenej slovenskej hráčke (26.), avšak v jej podaní katastrofálny prvý a tretí set poslal ďalej jej čínsku súperku Shuai Zhangovú.

Jediná, ktorá zvládla prekážku prvého kola tak bola Viktória Kužmová. Tá po trojsetovej bitke trvajúcej niečo cez dve aj štvrť hodiny vyprevadila z kurtu Ukrajinku Katerynu Kozlovú.

V ďalšom kole však krajanku mohla pomstiť Elina Svitolinová, ktorá je na Australian Open šiestou nasadenou a v rebríčku WTA jej patrí siedma priečka.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Pre pobavenie publika

Hovorí sa, že škodoradosť je najlepšia radosť. My sa však nechceme nikomu vysmievať, len v…