Domov Šport Chára poškuľuje po ďalšom Stanley Cupe. Vyradí ho však zranenie?

Chára poškuľuje po ďalšom Stanley Cupe. Vyradí ho však zranenie?

0
0

Kapitán Bostonu Bruins dotiahol svoj tím do finálových bojov o prestížny Stanleyho pohár a má šancu napodobniť úspech z roku 2011, kedy „medvede“ vo finálovej sérii pokorili Vancouver Canucks. Tentoraz bude ich súperom St. Louis Blues.

Bruins na svojej ceste za triumfom vyradili, podobne ako minulý rok, Toronto Maple Leafs, Columbus Blue Jackets a po desiatich rokoch v play‑off narazili na „hurikány“ z Caroliny.

Nutná rekonvalescencia

Boston vo finále východnej konferencie deklasoval súpera v pomere 4:0 na zápasy, pričom v záverečnom dueli sa musel zaobísť bez slovenského obrancu. Zdeno Chára absentoval pre bližšie nešpecifikované zranenie, a tak je otázne, či do súboja o trofej zasiahne.

Generálny manažér Bruins Don Sweeney na margo Trenčanovho stavu nesršil optimizmom. „Nebudem tu sedieť a dávať vyhlásenia či nejaké sľuby. Verím, že tento čas sa využije efektívne a bude v poriadku.

No niekedy sú veci mimo našej kontroly,“ povedal Sweeney. Do štartu rozhodujúcej série zostáva ešte niekoľko dní. 42-ročný Chára je ochotný urobiť čokoľvek, aby bol v pondelok 27. mája opäť fit.

Podľa posledných správ sa v nedeľu pred tréningom objavil na ľade po boku ďalšieho zraneného obrancu Stevena Kampfera. Oficiálneho tímového tréningu sa však nezúčastnil.

Absencia obrovského slovenského beka by pre tím znamenala výraznú stratu, nakoľko je najlepším hráčom play‑off v hodnotení +/- (11 „plusových“ bodov), v Bostone je druhý v zablokovaných strelách (31), tretí v bodyčekoch (42) a je druhým najvyťažovanejším hráčom.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Majster v krájaní

    Tak toto ste ešte nevideli. Tento pomocný kuchár to s nožom skutočne vie. Jedlo krája ako …
  • VIDEO: Žiarlivosť v zvieracej ríši

    Vedeli ste, že aj medzi zvieratami existuje žiarlivosť? Ak neveríte, presvedčíme vás video…
  • VIDEO: Originálna náplasť

    Neuveríte, čo si dal tento chlapec namiesto leukoplastu na ruku. Prekutral sestrine veci, …
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Majster v krájaní

Tak toto ste ešte nevideli. Tento pomocný kuchár to s nožom skutočne vie. Jedlo krája ako …