Domov Šport Chára skončil, Tatar ide ďalej

Chára skončil, Tatar ide ďalej

0
0

Chárov Boston Bruins nestačil v druhom kole play‑off Východnej konferencie NHL na Tampu Bay Lightning a s touto sezónou sa tak lúči. Naopak do finále Západnej konferencie postúpil Tatarov Las Vegas.

Chára národný tím neposilní

Pre kapitána Bostonu Bruins Zdena Cháru sa tak sezóna skončila. Po základnej časti druhý tím Východnej konferencie skončil svoju púť za Stanley Cupom už v druhom kole play‑off.

V tom prvom si ešte poradil s Torontom Maple Leafs 4:3, v druhom nestačil na spomínanú Tampu, keď jej podľahol 1:4. To dalo národnému tímu, ktorý bojuje na MS, nádej, že by ho robustný obranca mohol posilniť.

Zdeno manažérovi Miroslavovi Šatanovi však oznámil, že na MS pricestovať nemôže, pretože si zo sezóny priniesol zranenie, ktoré musí doliečiť.

Tatar pokračuje, ale nehráva

Naopak sezóna ďalej pokračuje pre útočníka Tomáša Tatara. Jeho tím Las Vegas Golden Knights postúpil už do finále Západnej konferencie. Las Vegas prežíva rozprávkovú sezónu.

Ako nováčik NHL patril k najlepším tímom základnej časti, čo potvrdzuje aj v play‑off. V prvom kole vyradil Los Angeles Kings 4:0 na zápasy, v druhom si poradil 4:2 so San Jose Sharks. Tomáš Tatar, napriek tomu, že je zdravý, odohral v play‑off zatiaľ len 4 zápasy.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…