Domov Šport Cháru si uctili

Cháru si uctili

0
0

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral ešte začiatkom novembra 1 500. zápas v základnej časti zámorskej hokejovej NHL. Kapitán Bostonu Bruins sa dočkal ovácií v zaplnenom montrealskom Bell Centre a neskôr mu tlieskali fanúšikovia aj v domácej hale. 

Prešli tri mesiace a trenčianskeho rodáka čakalo v spojitosti s kariérnym míľnikom v Bostone veľké prekvapenie. Chára dostal špeciálne zlaté rukavice vyrobené na mieru a primátor mesta mu odovzdal tabuľku označujúcu jednu z ulíc jeho menom.

„Úprimne povedané, vôbec som to neočakával. Som v rozpakoch a stratil som slová. Nemyslím si, že si niečo také zaslúžim. Som obyčajný človek, snažím sa len robiť to najlepšie, či je to na ľade alebo mimo neho.

Je to ocenenie mojej práce, ale zároveň aj podpory tých, čo stoja pri mne. Chcel by som preto špeciálne poďakovať mojej rodine,“ uviedol čoskoro 43-ročný bek vo videu na oficiálnom facebookovom profile Bruins. Slovenského obrancu si uctil aj jeho zamestnávateľ pred zápasom s Arizonou.

Vedenie klubu pripravilo pre svojho obrancu spomienkové video, v ktorom viaceré hokejové hviezdy na čele s Alexandrom Ovečkinom blahoželali Chárovi k okrúhlym míľnikom kariéry v NHL, ktoré dosiahol v tejto sezóne – tisícpäťstému zápasu a tisícemu súboju s kapitánskym „céčkom“ na hrudi v organizácii Bruins.

„Gratulujem ti Big Z k veľkým míľnikom, sú to obrovské čísla. Želám ti všetko dobré do ďalšieho pokračovania,“ uviedol Alexander Ovečkin.

red, SITA, foto: FB, SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…