Domov Slovensko Chcete byť šéfom polície? Prihláste sa do 30. novembra

Chcete byť šéfom polície? Prihláste sa do 30. novembra

0
0

Ministerstvo vnútra vyhlásilo výberové konanie na post prezidenta Policajného zboru (PZ) SR. Ako sa ďalej uvádza v oznámení na internetovej stránke rezortu, uchádzači sa môžu hlásiť do 30. novembra.

Políciu momentálne vedie Peter Kovařík ako dočasný policajný prezident, ktorý nastúpil po odchode predošlého policajného prezidenta Milana Lučanského do civilu.

Pri svojom vymenovaní do funkcie však nevylúčil, že sa bude uchádzať aj o riadny mandát.

Podľa momentálnej právnej úpravy kandidáti na post šéfa polície predstúpia najskôr pred výberovú komisiu zloženú zo zástupcov ministerstva vnútra, polície, policajnej inšpekcie, Generálnej prokuratúry SR, Akadémie Policajného zboru a policajných odborov.

Uchádzači odporučení komisiou budú následne verejne vypočutí na pôde parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Spomedzi kandidátov odporučených výborom si potom minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) môže vybrať, koho vymenuje.

Občianske združenie Za lepšiu políciu pre agentúru SITA uviedlo, že vlastného kandidáta postaviť neplánuje.

Podmienky na policajného šéfa

Záujemca o post šéfa polície musí mať v zbore odslúžených najmenej desať rokov, pričom aspoň päť z nich musel byť v riadiacej funkcii.

Podmienkou je aj vysokoškolské vzdelanie či získanie špecializovaného policajného vzdelania. Uchádzači sú tiež povinní ministerstvu predložiť koncepciu rozvoja a riadenia PZ.

red, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…