Domov Prominenti Choroby trápia aj svetové celebrity

Choroby trápia aj svetové celebrity

0
0

Ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. To platí aj o chorobách, ktoré si nevyberajú či je niekto celebrita, ktorú pozná celý svet, alebo obyčajný človek. Aj niektorým svetovým celebritám do života vstúpila choroba, s ktorou musia bojovať.

Celebrity bojujúce s lupusom

Lupus je autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje rôzne orgány a môže mať viacero podôb. V tých menej závažných prípadoch sa prejavuje únavou, horúčkou, kožnými vyrážkami, stratou vlasov, či úbytkom hmotnosti.

Medzi závažnejšie príznaky patrí zápal obličiek, pľúc, či kardiovaskulárne a nervové ochorenia. Hoci ide o ochorenie, ktoré patrí medzi tie nevyliečiteľné, ľudia s lupusom môžu žiť rovnaký život ako ostatní.

Príkladom toho sú rôzne celebrity. Jednou z nich je Selena Gomez. Dievčenský idol sa ochorením vôbec netají. Dokonca na svojom Instagrame zverejnila fotografiu z nemocnice, kedy jej v dôsledku choroby museli transplantovať obličku.

Dokonca podstúpila aj chemoterapiu, ktorá sa v niektorých prípadoch využíva aj v prípade reumatologických problémov. S rovnakou diagnózou bojuje od roku 2010 aj jedna z najslávnejších speváčok súčasnosti Lady Gaga.

Tá sa však chorobou príliš nezaoberá a všetkých fanúšikov ubezpečila, že bude v poriadku. Diagnóza lupus trápi aj speváčku Toni Braxton. Ako sama povedala, niekedy ju choroba prinúti ležať celý deň v posteli a cíti sa, akoby mala chrípku.

Aj ona sa však snaží, aby ju zákerná choroba nepripravila o potešenie, ktoré jej prináša hudba. Hoci lupus väčšinou postihuje ženy, trpí ním aj spevák Seal, ktorý sa jeho následky takisto snaží zmierňovať práve hudbou. Na jeho tvári sú viditeľné jazvy, ktoré mu spôsobilo práve toto ochorenie.

Lupus sa podpísal na tvári speváka Seala.

Demi Lovato a Mariah Carey trpia bipolárnou poruchou

Bipolárna porucha je vážne psychické ochorenie, ktoré spôsobuje obrovský zmätok v mysli pacienta. Prejavuje sa veľkými zmenami nálad. Chvíľku sa môže zdať, že všetko v poriadku a ochorenie zmizlo.

V okamihu sa však dobrá nálada môže zmeniť na depresiu, čo má za následok úzkostné stavy či dokonca sebapoškodzovanie. S bipolárnou poruchou bojuje aj detská hviezda Demi Lovato, ktorej choroba poznačila život.

Ochorenie jej bolo diagnostikované už v roku 2001 a od tej doby podstúpila dlhú liečbu. Minulý rok však musela byť hospitalizovaná po tom, čo sa na jedenej narodeninovej párty predávkovala drogami.

Ako sama povedala, vôbec nevie prečo to spravila a jej zámerom nebolo spáchať samovraždu. Samotná Demi o svojom boji zložila pieseň, dokonca napísala aj dve knihy, do ktorých sa snažila vložiť svoje pocity.

Krásna Demi Lovato trpí bipolárnou poruchou

V tom istom roku bola bipolárna porucha diagnostikovaná aj ďalšej známej speváčke Mariah Carey. V jej prípade ale ide o menej závažnú formu ochorenia a rozprávaním o tom sa snaží pomôcť ostatným ľuďom, ktorým do života vstúpila táto duševná porucha.

Trápenie Julie Roberts

Aj krásna hollywoodska herečka Julia Roberts patrí k ľuďom, za ktorej úsmevom sa skrýva trápenie. To je spôsobené chorobami, ktoré poznačili jej život.

Kráska z filmu Pretty Woman zápasí s ochorením, ktorého oficiálny názov znie trombocytopenická purpura, alebo tiež Werlhofova choroba. Tá sa u nej prejavuje tak, že aj menšie poranenia spôsobujú silné krvácanie, kvôli zníženému množstvu krvných doštičiek.

Pacienti s touto chorobou často krvácajú z nosa, ďasien či slizníc. Julia Roberts, ale okrem iného, bojuje aj s dôsledkami miechovej meningitídy, ktorú prekonala v 80-tych rokoch. Postupne sa jej zhoršuje zrak a často sa u nej objavujú aj chronické bolesti hlavy a krku.

Aj Julia Roberts má svoje problémy

Najslávnejší čarodejník trpí dyspraxiou

Daniel Radcliffe, ktorého celý svet pozná ako čarodejníka Harryho Pottera, takisto zápasí s ochorením, ktoré v značnej miere ovplyvňuje kvalitu jeho života.

Jeho diagnóza znie dyspaxia. Ide o poruchu, ktorá sa prejavuje problémami pohybovej koordinácie. Daniel Radcliffe chorobu priznal už ako 19-ročný, kedy povedal, že niekedy má problém zaviazať si šnúrky na topánkach.

V tých horších prípadoch sa ale stáva, že pacient s dyspaxiou má problém zorientovať sa v tme, či pohybovať sa po schodoch. Filmový čarodejník ale povedal, že ochorenie je v jeho prípade našťastie len mierne.

Daniel Radclifffe má problémy s koordináciou

Celebrity, ktorým do života vstúpila rakovina

Rakovina je zákerná choroba, ktorá sa čoraz viac hlási k slovu. Našťastie ale žijeme v dobe, kedy sa jej je možné úplne zbaviť a žiť plnohodnotný život.

Príkladom toho je aj slávny herec Ben Stiller, ktorý si pred piatimi rokmi prežil najhoršiu nočnú moru. Lekári mu diagnostikovali rakovinu prostaty.

Vďaka rýchlej diagnostike a odstráneniu prostaty si Ben Stiller už po dvoch rokoch mohol povedať, že je zdravý. Rozhodol sa tiež, že o tejto forme rakoviny  bude hovoriť, aby presvedčil mužov o potrebe prevencie.

Rakovina si našla aj obľúbeného herca Bena Stillera

Rakovina potrápila aj austrálsku popovú speváčku Kylie Minogue. V jej prípade išlo o rakovinu prsníka, v dôsledku ktorej jej bol odstránený prsník.

Ako sama povedala, vôbec neverila, že sa na hudobnú scénu dokáže niekedy vrátiť a opäť sa vráti pred svojich fanúšikov v takom veľkom štýle.

Kylie Minogue zviedla úspešný boj s rakovinou

S rakovinou kože niekoľko rokov bojuje herec Hugh Jackman. Prvýkrát mu chorobu diagnostikovali v roku 2012. Odvtedy podstúpil už niekoľko operácií, kedy mu lekári museli odstrániť nádor z ramena, no najčastejšie sa u neho vyskytuje na nose.

Herec však vďaka častým kontrolám žije život ako ktokoľvek iný a prostredníctvom sociálnej sieti pripomína dôležitosť ochrany pri opaľovaní ako najúčinnejšej prevencie.

Tom Hanks, Halle Berry či Nick Jonas bojujú s cukrovkou

Cukrovka je rozšíreným ochorením, ktoré postihuje ľudí bez rozdielu veku či pohlavia. S jej príznakmi bojuje aj oscarový herec Tom Hanks, ktorý o nej otvorene hovorí.

Sám dokonca priznal, že si za ňu môže sám. Za jeho cukrovkou druhého typu, v jeho prípade, totiž môže jednoznačne nesprávne stravovanie. Kvôli filmovým rolám bol totiž často nútený striedavo chudnúť a priberať, čo sa vo veľkej miere podpísalo na jeho zdravotnom stave.

Po tom, čo mu v roku 2013 cukrovku diagnostikovali ale povedal, že bude chudnúť a snažiť sa ju poraziť vďaka správnemu stravovaniu.

V mladom veku cukrovku diagnostikovali aj herečke a modelke Halle Berry. Tá ale na svoju chorobu nedá dopustiť. Práve vďaka nej dbá na svoju postavu, stravovanie a viac sa zaujíma o svoje zdravie.

Halle Berry bojuje s cukrovkou

Cukrovka do života vstúpila aj americkému spevákovi a idolovi mnohých dievčat Nickovi Jonasovi. Ten sa svojou cukrovkou prvého typu takisto netají a naučil sa s ňou žiť.

Okrem toho začal spolupracovať aj s nadáciou Bayer Diabetes Care, ktorá pomáha mladým ľuďom trpiacimi touto chorobou.

Lil Wayne priznal epilepsiu

Nervové ochorenie epilepsia spôsobuje problémy slávnemu rapperovi Lil Wayne. Ten sa po viacerých epileptických záchvatoch, v dôsledku ktorých bol hospitalizovaný v roku 2013 priznal, že práve epilepsia je ochorením, s ktorým musí vo svojom živote bojovať.

Niekoľkokrát musel kvôli epilepsii bojovať o vlastný život a nachádzal sa na jednotke intenzívnej starostlivosti. V tomto prípade sa ochorenie často pripisuje hektickému životu a užívaní drog.

Americký raper Lil Wayne trpí epilepsiou

Telo Kim Kardashian poznačila psoriáza

Jedna z najsledovanejších žien na svete Kim Kardashian na sociálnej sieti zverejnila fotografie, ktorými mnohých prekvapila. Jej napohľad bezchybné telo totiž poznačila psoriáza.

Táto chronická nevyliečiteľná choroba spôsobuje niekoľkonásobne rýchlejšie odlupovanie pokožky a vytvára na koži fľaky podobné ekzému.

Samotná celebrita sa však ochorením netají a rozhodla sa fanúšikom a aj ostatným, ktorí ňou trpia, ukázať, že sa nie je za čo hanbiť.


puma, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…