Domov Šport VIDEO: Chorváti získali Davisov pohár

VIDEO: Chorváti získali Davisov pohár

0
0

Najprestížnejšia tímová tenisová súťaž reprezentačných výberov má svojho nového víťaza. Po druhýkrát v histórii zdvihli Davisov pohár nad hlavu tenisti Chorvátska, ktorí si na antuke vo francúzskom Lille poradili s domácimi obhajcami „šalátovej misy“ 3:1.

Hlavným strojcom najväčšieho úspechu chorvátskych tenistov za posledné roky bol Marin Čilič. K triumfu svojho tímu prispel dvomi bodmi, keď najskôr v piatok porazil Jo‑Wilfrieda Tsongu 3:0 na sety, aby v nedeľu dokonal triumf svojho tímu víťazstvom nad Lucasom Pouillem rovnako 3:0 na sety.

O jeden bod sa v piatkovom stretnutí postaral Borna Čorič, ktorý tiež bez straty setu vyprevadil z kurtu Jérémy Chardyho.

Najvyrovnanejším zápasom tak bola sobotná štvorhra, ktorú si v štvorsetovej viac ako tri a pol hodiny trvajúcej bitke pripísali na svoje konto domáci hráči vďaka Pierre‑Hugues Herbertovi a Nicolasovi Mahutovi.

Chorváti sa vo finále tejto tímovej súťaže predstavili už po tretíkrát, z čoho vydolovali už druhý triumf, keď sa po prvýkrát zo zisku Davisovho pohára tešili ešte v roku 2005, kedy v Bratislave porazili slovenský výber 3:2.

Finále si tím okolo Marina Čiliča zahral aj v roku 2016, kedy však pred domácimi zadarskými fanúšikmi podľahol Argentíne tesne 2:3.

Záver finálového súboja Davis Cupu 2018

Na druhej strane Francúzi, ktorým aréna v Lille minulý rok priala, keď vo finále porazili na tvrdom povrchu Belgičanov 3:2, urobili na „šalátovej mise“ už 10 úspešných zárezov pri 19 finálových účastiach.

Chorváti sú ešte len desiatou krajinou, ktorá sa z Davisovho pohára tešila viac ako raz. Celkovo sa počas 107 ročníkov súťaže zapísalo na trofej 15 víťazných krajín, pričom tou najúspešnejšou je USA s 32 triumfami.

Treba ešte pripomenúť, že tohtosezónny Davis Cup sa podľa aktuálneho systému hral poslednýkrát. V tej budúcej sezóne čaká na tenistov a fanúšikov úplne nový formát, ktorý by mal prispieť k väčšej atraktivite celej súťaže.sam, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…