Domov Šport Cibulková sa rozlúči s repre

Cibulková sa rozlúči s repre

0
0

Veľkonočné stretnutie Pohára federácie proti Brazílii bude pre tenistku Dominiku Cibulkovú rozlúčkou so slovenskou reprezentáciou.

Svoju fedcupovú kariéru začala pred štrnástimi rokmi. Doteraz nastúpila v 40-tich zápasoch s bilanciou 21 víťazstiev a 19 prehier. Viac sa jej darilo v dvojhre, v ktorej uspela v 20-tich dueloch a jedenásťkrát odchádzala z kurtu ako zdolaná.

Hrať za svoju rodnú krajinu bolo pre Cibulkovú vždy poctou. Ukončiť túto životnú kapitolu nebolo pre hrdú reprezentantku podľa jej vlastných slov ľahké.

„Takéto rozhodnutie nie je nikdy jednoduché. Pohrávala som sa s touto myšlienkou už pár mesiacov. Sama som bola prekvapená, ako ťažko sa mi o tom uvažovalo. Povedala som si, že fanúšikovia si to zaslúžia vedieť vopred.

Aj keď to možno bude väčší stres, väčšia nostalgia doľahne na mňa. Urobila som to najmä kvôli nim, fandia mi a podporujú ma a takto sa budú môcť prísť aj osobne pozrieť .

Som naozaj rada, že to môžem takto pre nich urobiť“, povedala Cibulková. Pri spomienkach na svoju reprezentačnú kariéru vyzdvihla Cibulková dva momenty. V roku 2007 nastúpila ako 18-ročná proti vtedajšej členke Top 10 rebríčka WTA Češke Nicole Vaidišovej.

Oveľa skúsenejšej súperke podľahla až po tuhom boji 6:3, 4:6, 5:7. „Ja som bola okolo 200. miesta a prehrala som s ňou v troch setoch.

To bolo asi prvýkrát,  keď mohli o mne Slováci počuť, že existujem,“ zaspomínala si Cibulková. V tomto istom roku absolvovala v Pohári federácie proti Srbke Jelene Jankovičovej ďalší tenisový maratón (5:7, 6:1, 7:9).

„Aj tento zápas som prehrala, no tak som ju zničila, že na druhý deň nemohla nastúpiť a vyhrali sme celý duel,“ uviedla s úsmevom Cibulková.

V pamäti jej však ostanú smutné spomienky. Mrzí ju najmä semifinálová prehra z roku 2013. Vtedy Slovenky viedli po prvom dni nad domácimi Ruskami 2:0, v druhý hrací deň sa však ich súperkám podaril dokonalý obrat a Slovenkám ostali iba oči pre plač.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…