Domov Šport Čiernobiela sedmička vynáša milióny

Čiernobiela sedmička vynáša milióny

0
0

Dohromady 112 miliónov eur musel taliansky majster Juventus Turín zaplatiť za príchod ostrostrelca z Pyrenejského polostrova. Vzhľadom na jeho ročný plat, ktorý sa bude pohybovať na úrovni 30 mil. eur, málokto mohol očakávať, že klub zakončí sezónu v iných než čiernych číslach.

Cristiano Ronaldo, ktorý sa vo svojom pôsobisku ešte poriadne nedotkol lopty, však už teraz môže tvrdiť, že svojmu novému chlebodarcovi zarobil poriadny „balík“.

Dresy idú na dračku

Majster Európy z roku 2016 sa oficiálne stal jedným z „bianconeri“ v utorok 10. júla. Fanúšikovia sa okamžite pustili do nákupu klubových dresov s číslom 7, ktorých hodnota sa pohybuje okolo 137 € alebo 105 € v prípade repliky.

Len jeden deň po podpise zmluvy vyzbieral taliansky celok na predaji Ronaldových dresov zhruba 51 miliónov eur, čo je takmer polovica Portugalčanovej prestupovej čiastky.

Juventus však z tejto sumy zinkasuje maximálne 15 percent, keďže väčšina zo zisku poputuje do kasy výrobcovi dresov – firme Adidas. Tá však po pokorení stanovenej hranice počtu zakúpených dresov musí Juventusu zaplatiť dodatočný bonus.

Ronaldo bojuje na všetkých frontoch

„Stará dáma“ aj napriek strate veľkého percenta ziskov v prospech nemeckej firmy nepríde skrátka. Bývalý kanonier Realu Madrid či Manchestru United nezostal svojej povesti – „továrni na peniaze“ – nič dlžný.

Už teraz je predaných 94 percent kapacity štadióna na zápasy. Predaj permanentiek sa zvýšil o 30 percent, čo pre klub znamená o približne 10 miliónov eur vyššie výnosy.

Taktiež sa o ďalších 30 miliónov zvýši zisk z predaja televíznych práv. „Chcem v novom pôsobisku písať históriu,“ povedal Ronaldo na tlačovej konferencii po jeho oficiálnom predstavení v Turíne. Ani on sám však zrejme nečakal, že sa mu to podarí skôr, než nastúpi prvýkrát na trávnik.

Kristián Vrábel, foto: facebook, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…