Domov Šport Clippers s pokutou za Leonarda

Clippers s pokutou za Leonarda

0
0

Vedenie zámorskej basketbalovej súťaže NBA udelilo pokutu 50 tisíc dolárov klubu Los Angeles Clippers za to, že do zápasu nenasadil svojho najlepšieho hráča.

Nechať oddychovať najväčšie hviezdy tímu je praktika, ktorá sa v NBA výraznejšie prejavila v sezóne 2015/2016, keď najmä Cleveland Cavaliers nechávali príliš často oddychovať svoju najväčšiu hviezdu LeBrona Jamesa.

Túto praktiku si obľúbili všetky tímy, čomu sa pri porcii 82 zápasov v základnej časti netreba čudovať. Najviac pri tom však trpeli fanúšikovia, ktorí si zakúpili nie lacné vstupenky, aby videli naživo svojich basketbalových hrdinov, ktorí však často na zápas ani nepricestovali, v tom lepšom prípade presedeli zápas na lavičke.

Zachádzalo to tak ďaleko, že vedenie súťaže muselo zasiahnuť a túto praktiku v posledných sezónach zakázalo. Napriek tomu sa z času na čas nájde tím, ktorý nechá svoje hviezdy sedieť na lavičke, a to bez toho, aby mali nejaké zdravotné problémy.

Najnovším prípadom je LA Clippers, ktoré nechalo v zápase proti Milwaukee oddychovať Kawhi Leonarda. Hoci oficiálnym dôvodom mali byť jeho zdravotné problémy s ľavým kolenom, tréner Doc Rivers po spomenutom zápase novinárom prezradil, že Kawhi sa cíti dobre.

A to vedeniu NBA stačilo na to, aby vyhodnotilo situáciu ako bezdôvodné oddychovanie hráča a tímu, ktorý v tejto sezóne patrí medzi hlavných favoritov na titul, udelilo pokutu 50 tisíc dolárov.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…