Domov Šport VIDEO: Čo priniesol úvod LM?

0
0

Od záverečného hvizdu júnového finále v Madride fanúšikovia po celom svete netrpezlivo odpočítavali dni do návratu najprestížnejšej klubovej súťaže. 17. a 18. septembra sa Liga majstrov vrátila na obrazovky a okrem krásnych gólov, prekvapivých výsledkov či sporných verdiktov priniesla aj jeden významný historický zápis. Poďme sa pozrieť na to najzaujímavejšie z prvého kola.

Raúl, Wayne Rooney a…Haaland?

Rakúsky majster Red Bull Salzburg sa predstavil v základnej skupine Ligy majstrov po prvýkrát od sezóny 1994/95. Vo svojom úvodnom zápase privítal na svojom trávniku belgický Genk.

Favorizovaný domáci celok zažil skutočne veľkolepý návrat na výslnie, nakoľko súpera z Belgicka deklasoval v pomere 6:2. Nemalou mierou sa na vysokom víťazstve podieľal aj Nór Erling Haaland, ktorý svoj debut v súťaži okorenil hetrikom.

Mladučký Haaland sa zaskvel hetrikom.

Zaujímavosťou je, že robustný útočník sa vo veku 19 rokov a 58 dní stal tretím najmladším strelcom hetriku v dejinách Ligy majstrov. Prvú a druhú priečku okupujú Španiel Raúl a Angličan Wayne Rooney.

Pražania takmer vykradli Miláno

Slavia Praha v rámci úvodného zápasu základnej skupiny cestovala do „mesta módy“, kde čelila neľahkému oponentovi – Interu Miláno.

„Nerazzurri“ pod vedením Antonia Conteho sú v prebiehajúcej sezóne jedným z najväčších ašpirantov na triumf v domácej lige a v „milionárskej“ súťaži chcú určite taktiež zanechať stopu. „Zošívaní“ sa však v 63. minúte prekvapivo ujali vedenia zásluhou útočníka Olayinku.

Slavia siahala v Miláne na víťazstvo.

Rozhodení Milánčania nedokázali nájsť recept na defenzívu Slavie až do 92. minúty, kedy ich od potupnej porážky zachránil Nicoló Barella. Zverencov kouča Trpišovského delili od cenného skalpu sekundy.

Video asistent? Nie, vďaka!

Postupné zavádzanie systému VAR do praxe rozdelilo priaznivcov a futbalových odborníkov na dva tábory. Odporcovia videorozhodcu majú po stredajšom dueli medzi Atléticom Madrid a Juventusom Turín ďalší dôvod na hromženie.

Približne 10 minút pred koncom pri jednej z útočných akcií „los colchoneros“ zahral skúsený bek Turínčanov Leonardo Bonucci vo vápne rukou.

Hráči Atlética požiadali hlavného arbitra, aby skontroloval záznam a odpískal pokutový kop. Výsledok? Žltá karta pre Diega Costu za protesty.

Bez hviezdneho tria, bez problémov!

Paríž St. Germain sa vo svojom otváracom zápase proti Realu Madrid musel zaobísť bez útočného trojzáprahu Neymar – Cavani – Mbappé.

Rolu ofenzívneho ťahúňa tak na seba vzal Ángel Di María, niekdajší hráč „pusiniek“. Absencia hviezd sa na výkone domácich Parížanov nijak neodrazila a práve zásluhou Argentínčana po polčase viedli už 2:0.

V samom závere po dobrej práci Bernata spečatil víťazstvo Thomas Meunier a mierne zatriasol stoličkou pod kormidelníkom Zidanem.