Domov Zaujímavosti Čo s deťmi cez prázdniny? Spojte príjemné s užitočným!

Čo s deťmi cez prázdniny? Spojte príjemné s užitočným!

0
0

Deti sa ich už nevedia dočkať, rodičia majú hlavy v smútku. Letné prázdniny už klopú na dvere a pre rodičov to znamená, že musia vymyslieť, čo s deťmi počas dvoch voľných mesiacov. Ak patríte k nim, máme pre vás pár rád, ako tento problém vyriešiť.

Starí rodičia – prvá voľba

Pokiaľ máte rodičov, ktorí sú už na dôchodku, tešia sa pevnému zdraviu a nevedia sa dočkať leta s vnúčatami, máte vyhraté. Ruku na srdce, kto z nás by rád nespomínal na letné prázdninové zážitky u starých rodičov.

Doprajte aj vašim deťom plno zážitkov, ktoré môžu zažiť len u starých rodičov, kde, povedzme si pravdu, majú predsa len trochu voľnejší režim. No a aj starým rodičom treba dopriať dostatok času, aby sa potešili svojimi vnúčatkami.

Keď opatrovateľka, tak overená

Ak z akýchkoľvek dôvodov nemôžete deťom dopriať leto u starých rodičov, môžete im zabezpečiť opatrovateľku. Samozrejme, niečo to bude stáť, avšak je to vždy lepšie, ako nechať dieťa osamote.

No a v prípade, že sa spojíte s nejakou kamarátkou, stráženie detí vás môže vyjsť aj lacnejšie. Najdôležitejšou vecou pri takomto riešení je vybrať tú správnu opatrovateľku. V dnešnej dobe už nie je problém poriadne si preveriť človeka, ktorému svoje dieťa zveríte.

Buď nájdite opatrovateľku cez renomovanú agentúru, alebo sa pokúste skontaktovať s rodičmi, ktoré s nejakou už skúsenosti majú. Určite nie je správne zverovať dieťa osobe, o ktorej, nadnesene povedané, ani google nič nevie.

Kamaráti a zážitky – skrátka tábor

Ak nemáte možnosť dať vaše dieťa na celé prázdniny k starým rodičom, či si nemôžete dovoliť opatrovateľku, tu je ďalšia možnosť, ako môže vaše dieťa veľmi príjemne a zmysluplne stráviť leto. Dajte ho do tábora. Vo všeobecnosti môžeme tábory rozdeliť na týždenné alebo denné.

Ako upozorňuje riaditeľ Volis Academy, ktorá takéto tábory organizuje, a zakladateľ portálu www.jazykove-prazdniny.sk Peter Lisý „ísť vo veku 10 rokov na týždeň preč je výzva nielen pre dieťa ale aj pre rodiča, ale zároveň je to pre dieťa oveľa väčší stimul získať viac samostatnosti, priebojnosti a schopnosti fungovať sám“.

Avšak, nemusíte mať žiadne obavy, v každom tábore sú dozaista skúsení a odborní vychovávatelia. Ak sa predsa len necítite na to, že by ste vašu ratolesť nevideli týždeň, k dispozícii sú aj denné tábory.

Zabaviť a naučiť

Ponuka denných táborov je široká, ale čo tak spojiť príjemné s užitočným? Určite je na mieste zvážiť špecializované tábory, kde sa vaše dieťa aj čo to naučí.

„Jazykové školy ponúkajú zmysluplné vyplnenie času. Nie je to len miesto, kde dieťa odložíte. Určite sa zdokonalí v angličtine alebo nemčine. Podľa našich skúseností je týždeň v jazykovom tábore vo Volis Academy z hľadiska pokroku rovnocenný ako jeden pol rok na základnej škole,“ hovorí Peter Lisý.

V prípade, že ste si práve položili otázku, či je vhodné zaťažiť dieťa učením ešte aj počas prázdnin, tak nemusíte mať žiadne obavy. Aj v jazykovom tábore si môže vaša ratolesť užiť poriadne veľa zábavy.

Keďže deti trávia v tábore celý deň, je dostatok času aj na iné aktivity. „Rodičia odovzdajú vo Volis Academy dieťa medzi 8-9 hod, a vyzdvihnú si ho večer do 18:00.

Medzitým majú doobeda učenie cudzieho jazyka hravou formou, potom sa naobedujú a následne začína pestrý program, ktorého súčasťou sú okrem prírody a športu, aj bowling, virtuálna realita, letecké centrum alebo exkurzia do firmy.

Ak je napríklad tropické teplo, tak idú deti do kina alebo im urobíme kino v priestoroch našej školy, ktoré máme klimatizovane. Program sa prispôsobuje najmä počasiu,“ vysvetľuje Lisý.

Samé výhody

Takéto tábory prinášajú určite mnoho výhod. Okrem toho, že máte zabezpečené, že sa o vaše deti počas prázdnin postarajú profesionáli, vaša ratolesť získa nových kamarátov, množstvo zážitkov a ešte sa aj zlepší v niektorom z cudzích jazykov.

No a ak ešte stále váhate nad denným jazykovým táborom, Peter Lisý odkazuje: „Výhoda je, že každý deň dieťa donesiete a večer zoberiete domov. A doma Vám už len rozpráva zážitky a ani nevie, že bolo v skole.“

ano, foto: volis

Súťaž

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Už aj Kiska má svoje video. Koľko sa ich ešte pred voľbami objaví?

S videom či zvukovými záznamami akoby sa v posledných mesiacoch vrece pretrhlo. Mnohé z ni…