Domov Slovensko Cséfalvayová dolietala. Národná rada jej zrušila zahraničné cesty

Cséfalvayová dolietala. Národná rada jej zrušila zahraničné cesty

0
0

Rozruch v koalícii vyvolal konflikt medzi poslankyňou Katarínou Cséfalvayovou a Kanceláriou Národnej rady SR. Poslankyňa za Most-Híd je zároveň i predsedníčkou Zahraničného výboru NR SR. Problémom bolo, že Cséfalvayovej zrušili niekoľko zahraničných ciest bez udania dôvodu.

Poslankyňa Katarína Cséfalvayová aktuálne nemôže cestovať za hranice a reprezentovať Slovensko. „Pán predseda mi neschválil zahraničnú cestu do Gruzínska, kde som sa mala zúčastniť na medzinárodnej konferencii, Európska cesta Gruzínska,“ uviedla Cséfalvayová.

Pomsta je dobrý dôvod

Paradoxom bola aj zrušená cesta do Budapešti. Hoci Kancelária NR SR argumentovala hospodárnosťou a rentabilitou zahraničných ciest, do Budapešti aj tak poslala ďalších dvoch poslancov.

Cséfalvayová si myslí, že dôvodom je hlavne fakt, že jej pohľad na zahraničnú politiku nie je totožný so zahraničnou politikou predsedu parlamentu.

Poslankyňa neraz Andreja Danka kritizovala za to, že do zahraničia vysiela zmätočné signály. V pléne kritizovala aj to, že desaťročia plné úsilia a snahy zakotviť Slovensko v EÚ niekto podkopáva.

Cséfalvayová zavádza

„Vyzývam pani Katarínu Csefalvayovú, aby nezavádzala verejnosť a nezneužívala vnútorné administratívne procesy NR SR na získanie politických bodov.

Zo štatistík je evidentné, že cestuje nadpriemerne,“ vyhlásil Danko na brífingu pričom vylúčil akúkoľvek osobnú angažovanosť. Danko si myslí, že poslankyňa nevníma iný názor a vyzval ju, aby z koalície odišla, ak tak chce urobiť.

Podľa jeho slov s výnimkou poslanca Blahu, ktorý zastáva ešte ďalšie funkcie, ktoré si to vyžadujú, nikto z poslancov NR SR necestuje tak často ako práve poslankyňa Cséfalvayová.

Ohradzoval sa i rozpočtovými nákladmi a prínosom, ktorý daná cesta prináša. Ešteže časté návštevy Ruskej federácie sú zdarma.

Bugár sa Cséfalvayovej zastal

Predseda Mostu-Híd Béla Bugár zdôraznil, že poslankyňa Cséfalvayová je predsedníčkou zahraničného výboru NR SR a koná na základe programového vyhlásenia vlády.

Cestovanie je súčasťou výkonu tejto pozície. Neteší ho však prudká kritika oboch strán a výzvy na to, aby niekto opustil koalíciu.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Čo asi z neho bude?

Niektorí z nás rozmýšľajú o svojom osudovom povolaní takmer celý život a aj tak ho napokon…