Domov Slovensko „Čulá“ komunikácia Troškovej s Vadalom

„Čulá“ komunikácia Troškovej s Vadalom

0
0

V sobotu priniesla talianska televízia RAI reportáž o členovi talianskej mafiánskej skupiny ′Ndrangheta Antoninovi Vadalovi, ktorý je Slovensku vďaka poslednému článku Jána Kuciaka veľmi dobre známy. Pred pár týždňami informovali Taliani o jeho telefonáte s vtedajším slovenským premiérom Robertom Ficom z roku 2012. Teraz sa v súvislosti s Vadalom objavila v talianskej televízii bývalá Ficova štátna radkyňa Mária Trošková.

Zatiaľ, čo sa Robertovi Ficovi nateraz podarilo poprieť jeho telefonát s kontroverzným Talianom, telefonáty jeho radkyne s Vadalom potvrdil aj taliansky prokurátor.

V októbri 2014 až decembri 2015 ich malo byť minimálne 452, a to aj v čase, keď Trošková už pracovala na Úrade vlády. O čom mala s talianskym mafiánom komunikovať, zatiaľ nie je známe.

Verejnosti je však už dlhšie známe, že Mária Trošková mala v minulosti s kontroverzným talianskym podnikateľom spoločnú firmu, a podľa slov jej matky sa mala dokonca dvojica brať.

Neskôr sa Trošková stala asistentkou poslanca za SMER Viliama Jasaňa a od marca 2015 pracovala na Úrade vlády, kde sa stala hlavnou štátnou radkyňou a premiéra Fica sprevádzala na cestách po Slovensku ale aj v zahraničí.

Trošková (v pozadí za Ficom) sprevádzala premiéra často.

Benátska prokuratúra tiež prezradila, že na Antonina Vadalu nasadili tajného agenta, ktorému sa mal okrem iného pochváliť aj tým, že má dobré väzby na slovenských colníkov, políciu a taktiež na ministerstvo vnútra a dokonca si mal „kúpiť“ aj vtedajšieho šéfa Slovenskej informačnej služby Jána Valka, ktorý mu mal podsúvať citlivé informácie.

Ten tieto informácie poprel a žiada o ich prešetrenie komisiou.

ano, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…