Domov Slovensko Ďalší plagiátor! Minulosť dobehla aj premiéra Matoviča

Ďalší plagiátor! Minulosť dobehla aj premiéra Matoviča

0
0

Počet potvrdených prípadov plagiátorstva na Slovensku za posledných 24 hodín je … Tak aj takéto vtipy kolujú po slovenskom internete od minulého týždňa. Medzi usvedčených plagiátorov sa totižto pridali aj dvaja členovia vlády. Jedným z nich je dokonca ten, ktorý proti podobným praktikám tvrdo bojoval. Pravda, nemal vtedy ešte vytúženú funkciu.

Slovenskom ešte poriadne neodznel prípad plagiátorskej kauzy predsedu parlamentu, vlastne posledných dvoch predsedov parlamentu, a už verejnosť šokovali ďalšie dva prípady podvodného získania vysokoškolských titulov.

Andrejovi DankoviBorisovi Kollárovi, bývalému a súčasnému predsedovi NR SR, sa najnovšie pridali aj tí snáď najpovolanejší. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a sám premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Som zlodej

Minulý piatok informoval Denník N, že aj predseda vlády Igor Matovič je len obyčajný plagiátor. Podľa zistenia denníka jeho diplomová práca z roku 1998 je celá odpísaná z dvoch kníh, pričom tieto zdroje v nej nie sú uvedené.„Úprimne, netuším, či som pred 22 rokmi vo svojej diplomovke niečo necitoval a koľko toho bolo. Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu,“ napísal Matovič na sociálnej sieti pod nadpisom „Priznanie“, pričom priznal, že posledné dva roky školu flákal a keď sa dalo, odpisoval.

„Či by som kvôli tomu mal o titul prísť? Zrejme áno … a koniec-koncov takú zmenu zákona som si u pána ministra školstva a pani ministerky spravodlivosti objednal,“ pokračoval vo svojom priznaní.

Nuž a, ak v rovnakej veci vyzýval vtedajšieho predsedu parlamentu Andreja Danka na odchod z funkcie, momentálne je na mieste rovnaká otázka.

„Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil,“ uzavrel Matovič vo svojom statuse.

Unavený z Bruselu vysvetľovať nemohol

O niekoľko hodín pridal však ďalší, v ktorom sa vyznal, že keby vedel, že ani jeho záverečná práca nie je s kostolným poriadkom určite by nikdy nekritizoval Danka a spol.

Nie je to však odpísaná diplomovka, čo premiéra mrzí.

„Len ma mrzí, že článok o mojej diplomovke zverejnili práve v čase, keď veľmi dobre vedeli, že letím v lietadle a následne mám tri dni od rána do večera nadupaný program v Bruseli,“ posťažoval si Matovič a hoci po jeho utorkovom príchode na Slovensko mal naplánovanú aj tlačovú konferenciu o svojej plagiátorskej kauze, zrušil ju so slovami:

„Tlačovečka k mojej diplomovke bude zajtra (v stredu, pozn. redakcie), asi ráno. Fčúleky idem chvíľu pospať, keďže som včera naposledy ráno takú činnosť páchal,“ odkázal Slovákom.

Budú odvolávať Matoviča

Aj keď sa snažil pristupovať Igor Matovič ku svojej plagiátorskej kauze s nadhľadom, vysvetlenie o študentovi-podnikateľovi, ktorý si len chcel zľahčiť štúdium, všetkým nestačilo.

„Igor Matovič založil celú svoju politickú existenciu na sľube, že bude bojovať proti zlodejom. Štyri mesiace po voľbách sa však ukázalo, že tento predseda vlády je sám zlodejom. Zlodej a klamár predsa nemôže byť predsedom vlády SR. Je to hanba nielen pre neho, ale aj pre nás všetkých, že dnes máme v Bruseli premiéra s pochybným titulom,“ povedal Peter Pellegrini s tým, že sa opozícia bude pokúšať vysloviť premiérovi v parlamente nedôveru.

Za týmto účelom sa odídenci okolo Pellegriniho spojili so svojou bývalou stranou. „V čele štátu nemôžu stáť nekompetentní a nepripravení ľudia. Aj to bude jedným z dôvodov na odvolanie Matoviča z funkcie predsedu vlády,“ povedal predseda Smeru Robert Fico.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…