Domov Slovensko Ďalšie iskrenie v koalícii: Všetci sú zhrození zo Sulíkovho správania

Ďalšie iskrenie v koalícii: Všetci sú zhrození zo Sulíkovho správania

0
0

Koronakríza neprináša len bezpečnostné, zdravotné či ekonomické problémy, ale v koalícii aj tie politické. Jeden z koaličných partnerov výrazne nesúhlasí so zvyškom koalície ohľadom prijímaných protiepidemických opatrení a je z toho ďalšie silné iskrenie v krehkom vládnom zoskupení.

Z dôvodu rapídneho nárastu potvrdených prípadov infikovaných novým koronavírusom zvolal premiér Igor Matovič na minulú nedeľu Ústredný krízový štáb, ktorý mal prerokovať návrhy opatrení pandemickej komisie z predošlého dňa.

Sulík odišiel

Nedeľné rokovanie však predčasne opustil jeden z koaličných partnerov, ktorý si nesúhlas s navrhovanými opatreniami nenechal pre seba, ale zveril sa na sociálnej sieti.

„Nevieme, koľko ľudí sa nakazilo v reštauráciách či fitnesscentrách, a už vôbec nie v divadle. Zatvorenie ich zloží na kolená a dnes na krízovom štábe som zásadne proti takýmto krokom. Áno, chráňme sa, nosme rúška, buďme zodpovední.

Ale nezlikvidujme si ekonomiku, toto by už rozdýchala ťažko,“ napísal na facebooku podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík.

Matovič: Nulové EQ

Podstatne tvrdšie zareagoval premiér Igor Matovič, ktorý mu rovnako cez sociálnu sieť odkázal: „NULOVÉ EQ. Sú ľudia, ktorí sa aj v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední politici.

Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty… v pohode si odídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne… a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny.

To naozaj v čase, kedy ide o záchranu stoviek životov a ochranu tisícok ľudí pred celoživotnými následkami Covid-19 sa musíme hrajuškať na svoje percentíčka?“ napísal Matovič.

Predsedu vlády sa zastali okrem jeho spolustranníkov z hnutia OĽaNO, aj koaliční partneri zo Sme rodina a Za ľudí. Sulíkov predčasný odchod okrem Matoviča skritizovali aj Milan Krajniak (Sme rodina), Jaroslav Naď (OĽaNO), Veronika Remišová či Juraj Šeliga (obaja Za ľudí).

Nech si SaS nájde dôstojnejšieho reprezentanta

Napätie sa dalo krájať ešte aj na druhý deň. Podľa Matoviča sú všetci koaliční partneri zhrození zo správania šéfa SaS Richarda Sulíka.

Povedal to pred pondelkovým rokovaním vlády s tým, že Sulík spáchal sabotáž mimoriadne dôležitých opa­trení, ktoré majú Slovensko ochrániť pred tým, aby muselo „zavrieť krajinu“ a zomierali ľudia.

Podľa neho spáchal sabotáž práve vo chvíli, keď sa potrebovali všetci spoločne postaviť za opatrenia, aby ich ľudia rešpektovali. Matovič povedal, že Sulík v tejto dôležitej situácii nepodržal kolegov, ale išiel si svojou cestou.

Dodal, že je to nehodné predsedu koaličnej strany. V strane Sloboda a Solidarita by mali podľa premiéra nájsť dôstojnejšieho reprezentanta, ktorý by mal stranu viesť.

„Nemá moju dôveru už viac ako priateľ. Bral som ho naozaj ako priateľa,“ reagoval na novinársku otázku, či má Sulík jeho dôveru ako minister.

ano, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…