Domov Ekonomika Ďalšie problémy Boeingu, ďalšie uzemnené lietadlá

Ďalšie problémy Boeingu, ďalšie uzemnené lietadlá

0
0

Po problémoch so softvérom stabilizačného systému lietadiel Boeing 737 MAX 8 v roku 2019, pre ktoré sa v krátkom čase zrútili dve lietadlá tohto typu, má americká spoločnosť ďalšie problémy. Tentokrát sa jedná o motor strojov 777.

V sobotu (20. 2.) krátko po štarte z denverského medzinárodného letiska sa stroju spoločnosti United Airlines rozpadol pravý motor, ktorého kusy dopadli do obývaných oblastí. Lietadlu sa podarilo bezpečne pristáť na denverskom letisku a podľa úradov nebol nikto zranený.

Lietadlá uzemnili

Americký výrobca lietadiel Boeing odporučil po nehode aerolíniám, aby pozastavili prevádzku niektorých strojov 777.

Odporúčanie sa týka lietadiel Boeing 777 s motormi typu Pratt & Whitney PW4000. Ešte predtým však United Airlines oznámili, že dobrovoľne a dočasne vyraďujú svojich 24 aktívnych lietadiel tohto typu z prevádzky.

Tieto aerolínie sú podľa amerického Federálneho úradu pre letectvo (FAA) jedinými v USA, ktoré prevádzkujú inkriminované lietadlo. Používajú ho okrem nich ešte letecké spoločnosti v Japonsku a Južnej Kórei.

Japonsko už nariadilo zastavenie používania týchto strojov. Boeing sa tak musí opäť popasovať s uzemnenými lietadlami po celom svete.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Zisk Boeingu klesol o 21 percent

737 vo vzduchu, 777 na zemi

K incidentu došlo len krátko po tom, čo sa problémová 737 MAX 8 vrátila do prevádzky (v USA koncom roka 2020, v Európe 17. februára 2021).

Ďalší horiaci motor

Podobná nehoda ako v Denveri sa v ten deň stala aj v Holandsku. Tentokrát to bol Boeing 747, ktorý prišiel o jeden zo svojich štyroch motorov.

Lietadlo smerujúce z Maastrichtu do New Yorku napokon úspešne pristálo v belgickom Liege. Padajúce súčiastky zhoreného motora však zranili dvoch ľudí.

ano, TASR, foto: internet  • Boeing má opäť problém. Kontrolujú ďalšie lietadlá

    Americká letecká spoločnosť Boeing má opäť problémy so svojimi strojmi. Po tom, čo boli pr…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Uzatvárame kvartál, aké sú vyhliadky?

Pozitívne je, že lockdown sa takmer nedotkol priemyslu. Gastro, hotely a maloobchody sú v …