Domov Šport Dáni premiérovo majstrami sveta

Dáni premiérovo majstrami sveta

0
0

Posledné dva týždne sa život v Dánsku točil okolo hádzanej. Konali sa tam XXVI. majstrovstvách sveta hádzanárov, pričom práve domáci reprezentanti patrili medzi najväčších favoritov na titul, pričom do zbierky im chýbala už len zlatá medaila.

Dánski hádzanári suverénne vyhrali základnú skupinu, keď na nich nestačili postupne Čile, Tunisko, Saudská Arábia, Rakúsko ani Nórsko.

V ďalšej fáze turnaja si poradili s Egyptom, Maďarskom aj Švédskom, no a keď v semifinále porazili aj Nemcov, splnenie veľkého sna bolo už na dosah. Vo finále sa domácim do cesty postavili Nóri, ktorých už v základnej skupine porazili.

Napriek trom predchádzajúcim finálovým nezdarom (1967 s  Československom, 2011 s Francúzskom a 2013 so Španielskom) išli Dáni od začiatku zápasu tvrdo za svojím cieľom, keď už polčas vyhrali o 7 gólov.

Napokon bolo vypuknutie osláv už len otázkou času a dánski hádzanári na radosť domáceho publika skompletizovali svoju medailovú zbierku zo svetových šampionátov (1-3-1).

Bronz získali obhajcovia titulu Francúzi, ktorí si v „malom finále“ poradili s Nemcami tesne 26:25, keď víťazný gól zaznamenali len sekundu pred koncom zápasu.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…