Domov Slovensko Danko chce nové ministerstvo

Danko chce nové ministerstvo

0
0

Andrej Danko, predseda Národnej rady SR, chce, aby vláda schválila zriadenie nového rezortu. Má ísť o ministerstvo cestovného ruchu a športu. Návrh chce predložiť už na najbližšej koaličnej rade. Most-Híd si myslí, že takýto krok bude pre Slovensko len príťažou.

Andrej Danko o svojich plánoch informoval na tlačovej konferencii po rokovaní s významnými zástupcami z oblasti cestovného ruchu na Slovensku v obci Stará Lesná.

„Sme absolútne presvedčení, že musí vzniknúť v budúcom roku ministerstvo cestovného ruchu a športu,“ povedal predseda parlamentu a SNS. Potrebu vidí v rozvoji a podpore cestovného ruchu.

Takisto je podľa neho možné cestovný ruch prepojiť s organizáciou športových podujatí. Práve v jeho očiach má prepojenie týchto oblastí veľký potenciál.

Takéto ministerstvo by malo aj dvoch štátnych tajomníkov, z ktorých by každý bol určený pre danú oblasť.

Spúšťačom boli rekreačné poukazy

Zriadenie ministerstva Dankovi napadlo v súvislosti s rekreačnými poukazmi. Práve spomínané ministerstvo by mohlo pomôcť, aby ich využívanie bolo efektívnejšie.

Spojenie týchto dvoch oblastí by pomohlo ich koordinovať a šlo by o systémový krok do budúcnosti.

Predseda parlamentu dodal, že vďaka nemu dostal turizmus v poslednom období výraznú dávku podpory, práve vďaka rekreačným poukazom a nižšej DPH na ubytovacie služby.

Most-Híd hovorí o nákladoch

Predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár i jeho poslanci si nemyslia, že je potrebné zriadiť nové ministerstvo cestovného ruchu a športu.

„Odhliadnuc od toho, že podpora cestovného ruchu  a športu je potrebná, v strane Most-Híd si kladieme otázku, či si táto podpora vyžaduje vytvorenie ďalšieho ministerstva a zvýšenie štátnych výdavkov,“ uviedla hovorkyňa strany Klára Debnár.

Smer-SD podľa slov hovorcu Jána Mažgúta vníma potrebu zvýšenej pozornosti cestovnému ruchu a športu a vidí tento aspekt ako výzvu pre budúcu vládu.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…