Domov Slovensko Danko chce zrušiť Kotlebu

Danko chce zrušiť Kotlebu

0
0

Predseda parlamentu Andrej Danko chce zaviesť antifašistické opatrenia, ktorých cieľom má byť zrušenie Kotlebovej ľudovej strany Naše Slovensko. Dankovi prekáža, že takáto strana je súčasťou zákonodarného zboru, Kotleba mu však odkázal, že on nemá mandát na to, aby rozhodoval, kto sedí v parlamente.

Andrej Danko chce zriadiť komisiu, ktorá pripraví návrh na antifašistické opatrenia. Jeho Slovenská národná strana chce na jeseň pripraviť zmeny Trestného zákona, v ktorom bude presne zadefinovaný antisemitizmus.

„Začala sa vojna s vami, pán Kotleba, akú som viedol s Jánom Slotom. Lebo ja sa za vás hanbiť v zahraničí nebudem,“ povedal Danko na tlačovej konferencii pričom dodal, že na každej zahraničnej návšteve dostáva otázky týkajúce sa Kotlebovej strany.

„Veľa zahraničných návštev zvažuje a odmieta návštevu NR SR pre kotlebovcov,“ ozrejmil Danko, ktorý zároveň skritizoval Najvyšší súd SR. Ten má totiž na stole už rok podnet od generálnej prokuratúry na zrušenie Kotlebovej strany, avšak ešte ani len nevytýčil dátum pojednávania.

Žaloba na Kotlebovcov

Minulý piatok podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) obžalobu na Mariana Kotlebu, ktorej dôvodom je podozrenie z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Predseda ĽSNS 14. marca na podujatí svojej strany rozdal trom rodinám šeky po 1 488 eur. Vzniklo podozrenie, že strana sa tým prihlásila k známemu neonacistickému symbolu 1488.

Číslo 14 predstavuje počet slov vo vete „we must secure the existence of our people and a future for white children“ (Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí), ktorej autorom je americký rasista David Lane.

V kombinácii s číslom 88, ktoré v nacistickej symbolike odkazuje na nacistický pozdrav Heil Hitler (HH=88, keďže písmeno H je ôsmym písmenom v abecede) sa jedná o neonacistický symbol.

SNS ničí Slovensko

V reakcii na vyjadrenia predsedu parlamentu sa ĽSNS vyjadrila, že „pachtivosť predstaviteľov SNS po moci a kšeftoch už skutočne nemá hraníc. Najskôr sa bol ich predseda klaňať v Izraeli, potom chcú minúť miliardy na predražené americké stíhačky.

A teraz chce Danko rozhodovať o tom, kto má byť a kto nemá byť v parlamente. Na to však ani Danko, ani SNS nemá žiadny mandát,“ povedal podpredseda strany Milan Uhrík a dodal, že „SNS pod vedením Andreja Danka sa stala jednou z vôbec najnebezpečnejších protislovenských síl.“

Podľa ĽSNS je Danko hrozbou pre Slovensko, avšak oni mu nedovolia zničiť ho.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…