Domov Slovensko Danko ide na vlastnú päsť. Chce revolučné zákony

Danko ide na vlastnú päsť. Chce revolučné zákony

0
0

Predseda koaličnej strany SNS Andrej Danko sa 1. marca vyjadril k aktuálnemu dianiu okolo prezidentských volieb. Takisto informoval, že SNS na najbližšej parlamentnej schôdzi predloží niekoľko noviel zákonov, ktoré majú pomôcť bežným občanom.

Video, ktoré koncom minulého týždňa zavesil predseda SNS Andrej Danko na sociálnu sieť, vyvolalo opäť otázky ohľadne možných problémov v koalícii.

„Prichádza obdobie, kedy musíme zmeniť svoju politickú prácu. Staré koaličné rady, vysedávanie, už prestávajú fungovať,“ začal Danko svoj prejav a následne oznámil, aké „revolučné návrhy“ pošle SNS do parlamentu. Koaliční partneri sa o nich dozvedeli podobne ako verejnosť, až z predmetného videa.

Nižšie dane a zrušenie koncesií

V oblasti daní sa SNS chce pričiniť o to, aby bola znížená daň z príjmu právnických osôb na 15 percent. Platiť by to malo od začiatku roka 2020. SNS uviedlo, že v Programovom vyhlásení vlády bolo jasne uvedené, že táto daň bude každý rok znížená o jedno percento.

„Napriek tomu, že Slovensko vykazuje dobré hospodárske ukazovatele, neboli sme schopní ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) priamymi rokovaniami presvedčiť o naplnení tohto záväzku,“ píše sa v oficiálnom stanovisku Slovenskej národnej strany.

Na hodnotu 10 percent by mala klesnúť aj daň z pridanej hodnoty na potraviny a pre printové médiá. Strana SNS je kritizovaná a mnohí na ňu ukazujú prstom, že práve jej novely prispeli k zvyšovaniu cien potravín.

„Pripravili sme systémové riešenie, zdanenie obchodných reťazcov. To je nám vyčítané a dokonca sme obviňovaní z toho, že nepriamo došlo k nárastu cien,“ uvádza SNS, pričom tieto obvinenia odmieta a za svojím opatrením stojí.

Zaviesť by národniari chceli aj povinnosť reštauračných zariadení uvádzať pôvod mäsa v samotnom pokrme. Zrušiť by chceli aj koncesionárske poplatky pre seniorov.

Prečo Andrej Danko takto netradične oboznámil svojich koaličných partnerov s úmyslami svojej strany, naznačil v závere svojho videa.

„Doteraz sme sa snažili niesť ťarchu svojich ministerstiev zodpovedne. Prichádza však čas, aby sa skutočná pravda, kto chce zreformovať Slovensko a kto nie, ukázala v pléne parlamentu,“ vyslovil silné presvedčenie sám Danko.

Chce kresťanského a sociálneho kandidáta

Danko sa vyjadril aj k najaktuálnejšej téme, ktorou sú prezidentské voľby. Ideálny prezident by mal byť podľa neho človek, ktorý má pevne ukotvené kresťanské a sociálne hodnoty.

„Je veľká chyba, že sa národné, kresťanské a sociálne strany nedokázali spojiť,“ povedal predseda SNS. Takisto tým poukázal na svojho koaličného partnera Smer-SD, ktorý sa k veci postavil príliš sterilne.

Na margo Zuzany Čaputovej, ktorá sa v posledných prieskumoch objavila na prvom mieste sa vyjadril pomerne negativisticky. „Mediálne silné agentúry dnes dokážu urobiť z neznámej dievčiny prezidentku,“ vyslovil s úžasom Danko, ktorý má o prezidentovi inú predstavu.

Danko tlačí na koalíciu

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič si myslí, že Danko sa snaží zachrániť klesajúce preferencie svojej strany. Predloženie návrhov zákona proti vôli koaličných partnerov považuje za porušenie koaličnej zmluvy.

„Andrej Danko si definitívne osvojil politický marketing Jána Slotu. Ten totiž presne pred siedmimi rokmi, s vedomím dramatického poklesu preferencií SNS, sľuboval rovnaké opatrenia, aké dnes sľubuje Andrej Danko,“ povedal líder hnutia OĽaNO.

Prekvapivé video Andreja Danka:

Denis Ruščák, foto: printscreen

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší …