Domov Slovensko Danko: O odbornosti s Kollárom a kapitalizme so Sulíkom

Danko: O odbornosti s Kollárom a kapitalizme so Sulíkom

0
0

Veľmi rušný víkend prežil predseda národniarov Andrej Danko, ktorý si to v politickom súboji rozdal s dvomi lídrami opozičných strán. Na TA3 debatoval s Borisom Kollárom a vo verejnoprávnej televízii sa stretol s predsedom liberálov Richardom Sulíkom.

Ani v jednej debate sa diskutujúci nevyhli osobným invektívam, a tak boli diváci opäť raz svedkami prekáračiek, ktoré častokrát nemali s politikou veľa spoločného.

Osobné ataky s Kollárom

„Odbornosť sa s vami spája asi ako so mnou kozmonautika,“ zaútočil na Danka predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár po tom čo ho predseda SNS obvinil, že do politiky vnáša príliš živočíšna a negatív, zatiaľ čo SNS chce prinášať odborné témy.

Kollár však reagoval, že sa o odborných témach chce rozprávať radšej s odborníkmi ako s Dankom. Predseda parlamentu prezradil, že ešte v roku 2016 bola Kollárovi dobrá aj SNS, pretože do nej chcel vstúpiť.

„Prečo klamete? Jedinú ponuku som dostal od Richarda Sulíka, ale som to odmietol,“ reagoval namosúrene Kollár. „Tvoj spôsob života je klamstvo,“ kontroval predseda národniarov.

Danko sa v debate nevyhol ani poukázaniu na to, že na neho opozícia vyťahuje rôzne kauzy. „Boris, ťaháš ma na dno,“ povedal Danko, no kontra Kollára bola tvrdá: „Ty na tom dne si, celý život.“

Pozrite si debatu Kollára s Dankom na TA3:

O kapitalizme so Sulíkom

Na ružiach ustlané nemal Andrej Danko ani v relácii RTVS O 5 minút 12, kde sa proti nemu posadil ďalší opozičný líder Richard Sulík. Z ich debaty zarezonovala vo verejnosti najmä hádka o tom, či na Slovensku máme kapitalizmus alebo nie.

Danko povedal, že Slováci kapitalizmus nechcú a ani nikdy nechceli. „Kapitalizmus na Slovensku nikdy nesmie byť,“ povedal predseda NR SR. „Ale on na Slovensku je,“ opravil ho Sulík.

„Nie, nie je,“ trval na svojom Danko. V diskusii samozrejme nechýbala ani posledná kauza predsedu SNS, a to jeho rigorózna práca. Podľa predsedu SaS by mal politik v civilizovanej spoločnosti po takejto kauze odstúpiť.

Danko však opäť svoju prácu obhajoval s tým, že v čase, kedy bola napísaná, boli pravidlá na písanie prác iné. „Neodstúpim– prečo by som odstupoval?“ povedal Andrej Danko s tým, že by odstúpil len v prípade, ak by mu to nariadil súd.

Danko si od svojho politického soka vypočul, že je hochštapler a hanba národa, on zas debatu zhodnotil takto: „Richard Sulík bol nepríčetný. Boh ochraňuj Slovensko.“

Debatu Danka so Sulíkom na RTVS si môžete pozrieť TU.

ano, foto: SITA, mh

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…