Domov Slovensko Danko verejnosti klamal. So Zsuzsovou bol v kontakte

Danko verejnosti klamal. So Zsuzsovou bol v kontakte

0
0

Počas minulého roka predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) poprel akékoľvek kontakty s obvinenými osobami v kauze Kuciakovej vraždy. Šéf národniarov priznal iba stretnutie s Kočnerom, no vylúčil akýkoľvek obchodný vzťah. Ukázalo sa však, že Danko bol v kontakte aj s Alenou Zsuzsovou, ešte v roku 2016, hoci vtedy nemohol vedieť o koho ide.

V médiách sa objavili zverejnené audio nahrávky telefonátov, ktoré potvrdzujú, že Andrej Danko si v roku 2016 dohadoval osobné stretnutie s dnes známou A. Zsuzsovou.

Zverejnené nahrávky sú dôkazom, že Dankova telefonická komunikácia s obžalovanou, bola realizovaná výhradne za súkromným účelom.

Danko sa okamžite priznal

„Okolo roku 2013 som na mobilný telefón dostal fotografiu jednej peknej ženy. Keďže je prirodzené, že sa mi ženy páčia a v tom čase som bol pred rozvodom, povedzme si úprimne – koho by takáto fotografia nepotešila,“ začal Danko pred novinármi v snahe vysvetliť zverejnenú komunikáciu.

Tá bola nájdená v telefóne Mariana Kočnera. Zsuzsovú Danko označil za virtuálnu slečnu a komunikáciu s ňou považoval za nezávislé flirtovanie.

Jej identita bola preňho údajne neznámou a v telefóne ju mal mať uloženú ako „babu z Nových Zámkov“. Zsuzsová bola Kočnerovou volavkou, čo potvrdzujú kontakty s viacerými politikmi.

Kritizovali médiá

Predseda SNS kritizoval médiá za ich prístup, ktorý podľa jeho slov hraničí s metódami ŠTB. Zverejnenie nahrávok vidí ako účelové a ide o ich zneužite v politickom boji. Za ich zverejnením vidí opozičné politické strany.

Danka sa zastal i predseda Smeru-SD Robert Fico: „Nie sú tam žiadne informácie, ktoré by potvrdzovali kriminálnu činnosť, nič, čo by sa dotýkalo výkonu verejnej funkcie druhého najvyššieho ústavného činiteľa. Toto je vrchol protiústavnosti,“ vyjadril svoj postoj Fico vo videu na Facebooku.

Danko pokojne klamal

Andreja Danka nikto z médií neobvinil z toho, že by telefonáty boli realizované za účelom páchania trestnej činnosti. Podstatné však je, že v období, kedy identita A. Zsuzsovej už bola známa a ona sama na súde vypovedala, že s Dankom bola v kontakte, on túto informáciu poprel.

„S nikým z nich – či s Petrom Tóthom, Zoltánom Andruskóom, alebo Alenou Zsuzsovou – si netykám. Dotyčných ani nepoznám,“ uviedol Danko médiám.

Stopnuté reportáže v RTVS

Reportéri Michal Katuška a Erik Potocký dali výpoveď a odchádzajú zo štruktúr Rozhlasu a televízie Slovenska. Dôvodom mali byť stopnuté reportáže, ktoré mali verejnosť informovať o nahrávkach A. Danka a A. Zsuzsovej.

RTVS venovala danej informácii iba 40 sekúnd vysielacieho času, kedy moderátorka prečítala správu z papiera.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší …