Domov Slovensko Danko získal ocenenie. Je homofóbom roka!

Danko získal ocenenie. Je homofóbom roka!

0
0

Inštitút ľudských práv, ktorý organizoval v poradí šiestu anketu s názvom Homofób roka, udelil toto anti-ocenenie predsedovi parlamentu a Slovenskej národnej strany Andrejovi Dankovi. Ten, vôbec ako prvý, sa rozhodol túto cenu prevziať.

Ocenenie Danko získal za výrok, ktorý vyslovil: „Ak sa niekto na základe sexuálnej orientácie vzdá práva reprodukcie, vzdal sa, čo mu príroda a boh dali, pretože ak sa niekto rozhodne pre homosexuálny zväzok, tak nemôže mať právo vychovávať deti.“

Radosť organizátorov

Organizátorov ankety z Inštitútu ľudských práv potešilo, že Andrej Danko sa ich rozhodol prijať. Alena Krempaská ako jedna z organizátorov Dankovi vysvetlila, že človek si orientáciu nevyberá a že s homosexualitou sa rodí.

Jeho výrok je vraj z tých, ktorý umožňuje šírenie predsudkov o LGBTI ľuďoch. Danko však podotkol, že jeho výrok bol vytrhnutý z kontextu, no za podstatou si stojí.

„Akceptujem a tolerujem každého osobné rozhodnutie aj o svojej sexuálnej orientácii, aj o spôsobe života. Nemám právo nikomu určovať životné pravidlá. Ale myslím si, že ak raz homosexuálny pár žije v zväzku, uprednostnil svoju sexuálnu orientáciu pred inými právami,“ povedal Danko z pozície právnika a politika.

Registrované partnerstvá? Nie!

Ako zástupca politickej strany vyslovil, že registrované partnerstvá nepodporí. Podľa neho by pri mechanizme, kedy by boli na jednej úrovni registrované partnerstvá a manželské zväzky, nebolo možné, aby mali rovnaké práva.

Rovnako tak absolútne odmietol, aby počas dúhových pochodov boli na verejných úradoch vyvesené iné ako štátne vlajky. „Štátny úrad nie je na prezentáciu kohokoľvek, ani potláčanej skupiny,“ povedal Danko.

Načrel aj tému možnej adopcie detí. Danko sa vyjadril, že je ešte veľmi krátka doba na to, aby bolo možné vyhodnotiť, čo by mohlo spôsobiť právo adopcie pri registrovaných partnerstvách, predovšetkým s prihliadnutím na vývoj dieťaťa.

Suverénne víťazstvo

Danko v tejto ankete porazil kňaza Mariána Kuffu, poslanca Ľubomíra Galka, europoslanca Branislava Škripeka ako i lídra strany Sme Rodina Borisa Kollára. V ankete získal 39 percent z 10 tisíc hlasov.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…