Domov Slovensko Dankov stožiar bude mať 30 metrov. To pohnojil

Dankov stožiar bude mať 30 metrov. To pohnojil

0
0

Pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky bude stáť nová dominanta. Má ňou byť 30 metrov vysoký stožiar, na ktorom bude viať slovenská vlajka. A čo je dôležitejšie? Náš stožiar bude o tri metre vyšší, ako ten pred parlamentom v Budapešti.

Žiadne preteky

Nejde o žiadne preteky, ale aj tak bude vyšší. Aj tak by sa dalo charakterizovať uvažovanie predsedu parlamentu Andreja Danka. Jeho hovorca totiž informoval, že požiadavkou predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka bolo, aby bol stožiar pred budovou slovenského parlamentu vyšší ako ten v Budapešti.

Predseda SNS následne zvolal brífing, kde informáciu spresnil. „Nejde o preteky s Maďarskom,“ zdôraznil Danko pričom sa pochválil, že z vlastných zdrojov prispel sumou 9 tisíc eur.

Zároveň povedal, že ak stožiar môže mať 30 metrov, bude toľko mať. Jeho požiadavkou bolo, aby bol čo možno najvyšší, ako je to technicky možné.

Cena za tridsať metrov

Šéf parlamentu vyhlásil, že spolu suma za osadenie nového stožiara nebude viac ako 34 tisíc eur. Zemné práce vyjdú štát na vyše 19 tisíc eur aj s DPH.

Zvyšok zhltne samotná konštrukcia a jej osadenie. Podľa zmluvy, ktorú NR SR zverejnila, za samotný stožiar, vrátane výroby a dodávky, zaplatíme 20 tisíc eur.

Širokého firma

Hoci Andrej Danko nekonkretizoval, kto je realizátorom týchto stavebných úprav, týždeň. sk zistil, že ide o dve firmy. ELV Produkt a firmu Juraja Širokého VHP-PS.

Div sa svetu, firma VHP-PS zároveň rekonštruuje i Bratislavský hrad, ktorého rekonštrukcia štát vyjde na 16 miliónov eur. A ako bolo zadané verejné obstarávanie? Možno neverejne.

Trpezlivosť má hranice

V sobotu ráno sa pred budovou Národnej rady SR šíril štipľavý zápach. Dôvodom bolo 31 kubíkov hnoja, ktoré pred národnou radou vysypali nespokojní farmári.

Tí chceli poukázať na fakt, že rezort poľnohospodárstva, ktorý má pod palcom SNS, nerieši ich problémy, na ktoré už niekoľko rokov poukazujú.

Prioritou je pre túto stranu 30 metrov vysoký stožiar. Nepomohli ani protesty farmárov z celého Slovenska. NR SR zvažuje podanie trestného oznámenia na aktérov tohto skutku.

Denis Ruščák, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…